Facebook

14 dec 2018
Téma

Petra Slezáková o živote bez smetí: Zbavte planétu odpadu v piatich jednoduchých krokoch

Hovoria o tom filmy, vedú sa dlhé štúdie, debaty a diskusie. To, že si ničíme vlastnú planétu môže poprieť už len málokto. O snahu zachrániť to čo zostalo a ďalej neničiť prírodu, sa snaží aj Zero Waste filozofia. V čom spočíva a ako sa môžme aj my podieľať na záchrane Zeme, nám porozprávala PETRA SLEZÁKOVÁ.

Téma

Znečisťovanie životného prostredia. V boji pomôžu jedlé bubliny s vodou, plávajúce koše aj bicykle čistiace vzduch

Životné prostredie dostáva v posledných rokoch poriadne zabrať. Znečisťovanie oceánov plastovým odpadom, veľké množstvo smogu či masívne výruby dažďových pralesov neblaho vplývajú nielen na našu zem, ale aj na nás samotných. Múdri ľudia, našťastie, nachádzajú naozaj kreatívne spôsoby, ako so znečisťovaním bojovať.

Téma

Zakladateľ Zelenej hliadky Matús Čupka: Drvivá väčšina nami riešených problémov vyplýva z arogancie, ignorantstva či nezáujmu samospráv a obyvateľov

Kvalita životného prostredia je jedným zo základných aspektov hodnotenia celkovej kvality života v meste. Nerešpektovanie prírody a zelene spoločne s nezodpovedným prístupom spravili z Bratislavy mesto najčastejšie spájané so špinou, odpadkami a čiernymi skládkami.

WordPress Theme built by Shufflehound.