Nadšenci kvalitnej video tvorby, ale aj fanúšikovia Sajfových vlogov už iste zaregistrovali bradatý talent menom Boris Holečko. Rozhodli sme sa vychádzajúcu hviezdu Fun rádia trochu vyspovedať a zistiť, čo sa skrýva za jeho talentom.Ahoj. Skús sa nám na začiatok (možno trochu klišoidne) predstaviť. Kto je videomaker Boris Holečko? 

Ahoj, volám sa Boris. Študoval som na FMK a momentálne pracujem vo Fun rádiu ako videomanažér. Okrem toho mám pár projektov so Sajfom, GoGom, Selassiem, Red Bullom, Ponyhousom a po novom aj s Footshopom plus nejaké tie jednorázovečky – svadby, klipy a tak. Nenudím sa veru.

Keď sa na teba pozriem, je mi jasné, čo si na tebe človek okamžite všimne. Ale schválne- aké slovo alebo vlastnosť ťa vystihuje najviac podľa tvojho názoru?

Slovo alebo vlastnosť čo ma najviac vystihuje… fú asi som naozaj skôr výzorovo ľahko zapamätateľný – brada a okuliare. (úsmev)

Zdroj: archív/boris

Už o tebe vieme, že patríš do tímu Fun rádia. Čo presne je tvojou náplňou práce a ako vyzerá klasický pondelok video manažéra v obľúbenom rádiu?

Mám na starosti v podstate všetok video obsah na webe Fun rádia a aj ostatných weboch, ktoré sa v najbližšej dobe budú spúšťať.  Čo sa týka toho pondelka, tak ako kedy. Niekedy už od deviatej rána sedím v office a strihám veci, inokedy brainstormujeme nad videami a ich obsahom. Iné dni som zase v teréne a nakrúcam. Je to rôzne, a to ma na tom celom baví najviac. 

Stačí si pozrieť tvoje pestré portfólio a všetkým je jasné, že si profík. Kedy si si však povedal, že práve kamera bude tvoja BFF?

Asi niekedy v druhom ročníku na výške som začal mať ku kamere bližšie, približne vtedy aj toto celé šialenstvo začalo.

Čo najšialenejšie sa ti podarilo natočiť? Nájde sa v tvojej tvorbe niečo, na čo si špeciálne hrdý?

Najšialenejšie neviem. Určite by sa však našli v mojich archívov nejaké tie „faily“. Nedávno som si uvedomil, že napríklad so Sajfom trávim toľko času, že môžem začať nakrúcať dokument o jeho živote. To by asi malo úspech a bolo by to aj dostatočne šialené. No nie? (úsmev) 

Špeciálne hrdý som v podstate na všetko, čo mi prejde rukami a ostane visieť na mojom webe. Svoju prácu robím s vedomím, že ONA je tá, ktorá ma predá ďalej- takže ju neflákam. 

Boris v akcii. Zdroj: aetter.sk

Predstav si na chvíľu, že nevieš kameru ani správne držať a musel by si robiť niečo iné. Čo by to bolo? Vieš sa napríklad oháňať sekerou alebo kladivom?

Jasné- sekera a kladivo to je moje (úsmev). Drevorubačský look už predsa mám. 

Poďme radšej späť do reality. Je práca vo Fun-ku taký  “dream job” ako si všetci myslíme?

Či je to môj dream job to neviem,  ale viem, že je to pre mňa zatiaľ veľmi dobrá ponuka a baví ma to. Inak by som ju samozrejme nezobral.

Ako som spomínala v úvode, mnohí ťa budú poznať najmä vďaka zvučným youtubovým menám ako je GoGo, Sajfa alebo Selassie. Čo by o tebe títo páni povedali ? A naopak, ako by si charakterizoval ty ich.

Tak čo by chalani povedali o mne sa musíš opýtať asi ich, ale snáď nič zlé, kedže okrem toho, že máme spolu nejaké projekty sme aj kamoši. Sú to super chalani a mne sa s nimi pracuje dobre. Keby to tak nebolo, asi by sme sa nepúšťali spoločne do žiadnych aktivít.

Ako si povedal, so Sajfom tráviš aktuálne veľa profesionálneho, ale aj osobného času. Je Sajfa- vloger ten istý ako Sajfa-kolega v rádiu?

Sajfa vo vlogu je 100% ten istý Sajfa ako kolega v rádiu (úsmev). No dobre, tak 99%, musí mať predsa aj nejaké súkromie nie?

Čo ty a kariéra youtubera? Môžeme sa tešiť v budúcnosti na tvojom osobnom kanáli napr. na vlogy, challenge či nebodaj Hauly? (úsmev)

Na vlogy, čelendže a iné „klasické“ youtubové veci sa u mňa zatiaľ nedá tešiť. Myslím, že by mi to pred kamerou nešlo natoľko, aby som dokázal zaujať širšie publikum.

Pred kamerou ťa však poslednú dobu vidíme stále častejšie. Aký je Boris, ktorý nenatáča ale naopak je natáčaný?

Veľmi nesvoj (úsmev), práve preto som bol vždy radšej za kamerou ako pred ňou. Jednoducho mi je to neprirodzené. Závidím tým ľudom, ktorí dokážu byť sami sebou aj pred zapnutou kamerou.

O platforme YouTube už dnes aj na Slovensku hovoríme ako o fenoméne. Čo si o ňom myslíš ty a ako vidíš jeho budúcnosť?

Myslím si, že najbližšie roky budú videá v marketingu a promovaní značiek na prvej priečke, takže budúcnosť YouTubu a video tvorby ako takej vidím ružovo.  

Sleduješ aj iných youtuberov okrem tých, s ktorými sa pravidelne stretávaš? Kto podľa teba rozhodne stojí za odber, like či koment?

Samozrejme. Mne osobne sa (okrem tých našich) páči tvorba Jona Olsona a Caseyho Neistata. Na viac bohužiaľ nemám čas.

Zdroj: archív/boris

Poďme sa trochu povenovať tvojmu súkromiu (úsmev). Čo ty a tvoja povestná brada. Spája sa s ňou nejaký príbeh?

Absolútne žiadny. Raz som si povedal, že sa oholím až po skúškovom, ale nejak k tomu už nedošlo.

Kto sleduje Sajfu vie o tebe napríklad aj to, že si sa začal “formovať” do plaviek. Pochváľ sa, ako ti to ide ? 

Je to pravda. Sajfa mi dal výzvu na tri mesiace a za ten čas by som sa mal „zmeniť“- schudnúť.  Ak sa mi za tie tri mesiace nepodarí ísť pod 10% telesného tuku, tak sa so Sajfom stretneme v ringu. Ešte to bude zábava. (úsmev)

Aké sú tvoje plány do budúcnosti ? 

Asi to bude znieť odvážne, ale chcel by som si postupne spraviť akýsi tím ľudí na toto všetko. Teda ďalších kameramanov, strihačov, ľudí od postprodukcie, niekoho, kto bude dávať dokopy časy, nakrúcania a ľudí na pľaci. Ale všetko pekne postupne. Chcem hlavne, aby to napredovalo do kvality. 

Budeme ti držať palce. Máš ešte na záver nejaký odkaz pre mladých budúcich kameramanov, video-manažérov či youtuberov?

Odkazujem, aby na sebe makali, snažili sa zlepšovať v tom čo ich baví a využívali príležitosti, ktoré im život prinesie. Hlavne nečakať, že dostanú všetko hneď a zadarmo. (úsmev) 

Borisovu tvorbu môžete stalkovať aj na: borisholecko.com