Ako využiť novinku, ktorou je posadnutý každý milovník hier, a to rovno v prospech dobra? Zvierací útulok v meste Muncie v americkom štáte Indiana prišiel s vynikajúcim nápadom.Žiada hráčov hry Pokémon Go, aby si vzali na prechádzku ľubovoľného psa a popritom hľadali po uliciach digitálne postavičky vo svojich smartfónoch. Nápad dostal Phil Peckinpaugh, riaditeľ zvieracieho útulku v Muncie. Všimol si ľudí, ako sa potulujú v okolí a hrajú návykovú hru. Vtedy mu napadlo, že „by bolo skvelé“, keby mal na tejto prechádzke každý z nich pri sebe psa.

Peckinpaugh zverejnil svoj nápad na Facebooku a vyzval ľudí, aby prišli do ich útulku na recepciu a povedali, že si prišli po „pokémonie psy“. Jeho odkaz na Facebooku sa začal rýchlo šíriť. „Toto je vynikajúci spôsob, ako získať ďalších dobrovoľníkov a ako pomôcť psom, aby mali pohyb, ktorý tak veľmi potrebujú,“ povedala Adrienne West, ktorá sa 45 minút viezla autom z mestečka Upland, len aby mohla ísť von s trojročnou sučkou pitbulla menom Maya a zároveň sa snažiť chytiť pokémoniu postavičku larvy.

Peckinpaugh oznámil, že už kúpil 20 nových vodiacich remienkov, pretože stúpol záujem – výzvu zaznamenalo 73 hráčov „Pokémonov“, ktorí prišli vziať psov na prechádzku. Jeden zo záujemcov si psa dokonca osvojil. „Dúfam, že táto hra Pokémon Go nebude trvať len pár týždňov,“ uviedol riaditeľ Peckinpaugh. „Dúfam, že sa útulok stane navštevovaným miestom,“ dodal.

Zdroj: TASR