Že logické hry dnešné deti nebavia? Sú nudné a nemoderné? Slovenská novinka s názvom „Záhada grafiťáckej šifry“ zaujme deti a bude sa páčiť aj rodičom. Ako pilotnú hru ju pripravila vzdelávacia nezisková organizácia EDULAB s podporou Agemsoftu.Byť dieťaťom v dnešnom svete nie je až také ľahké. Niekto sa chce hrať vonku, iný je stále doma za počítačom. Deti sa chcú blázniť, ale zároveň musia držať krok s dobou a vyznať sa v nových technológiách. Školský rok sa pomaly končí a preto treba rozmýšľať, čím sa v lete dá zabaviť. Nová hra pre mobilné zariadenia “Záhada grafiťáckej šifry“ spája všetko, čo dnešné dieťa potrebuje! Je logická, no zároveň zábavná, zvyšuje koncentráciu a navyše sa pomocou nej dostaneme aj k pohybu na čerstvom vzduchu.

Táto bezplatná aplikácia do smartfónu či tabletu je určená najmä pre žiakov na 2. stupni základnej školy, no s pomocou rodičov ju môžu hrať aj mladší šikovníci. V hre sa deti stretnú s kamarátmi Viki a Maxom a ich profesorom Z. Spolu s nimi sa pustíme do zábavného pátrania po páchateľovi, ktorý im pokreslil ich novú školu grafitmi. V hre nás čakajú 4 levely plné logických úloh a hádaniek, ktoré nás privedú k vyriešeniu záhady. Zaujímavosťou je, že levelmi neprechádzame len ich riešením doma, ale úlohy a hádanky sa musia plniť aj na čerstvom vzduchu, na reálnych miestach na námestiach slovenských miest. Stačí mať GPS navigáciu. Hru je zatiaľ možné hrať vo viac ako 30 mestách na Slovensku, s možnosťou rozšírenia do ďalších lokalít.

Pátrači budú môcť hrať aj o atraktívnu cenu. Na začiatku hry sa zaregistrujú na www.vikiamax.sk, kde bude dostupná mapa miest, v ktorých sa dá Záhada grafiťáckej šifry riešiť. Na konci pátrania bude vyžrebovaný jeden z úspešných pátračov, ktorého čaká lákavá odmena.

Jednotlivé levely hry budú sprístupnené počas troch týždňov zdarma pre mobilné zariadenia s operačným systémom iOS a Android. S hrou Záhada grafiťáckej šifry majú deti možnosť kráčať s dobou, no zároveň si užiť detstvo ako sa patrí.