Poznáš nástroje Google Adwords alebo Analytics? Staň sa certifikovaným partnerom Google a získaj svoj dream job v reklamnej agentúre. Kurzy sú online a zadarmo.Google Partners Academy

Tento program umožňuje firmám a jednotlivcom získať potrebnú kvalifikáciu na správu inzercie a analýzu dát. Študijné materiály sú zoradené do lekcií. Môžeš si ich prečítať online, stiahnuť alebo pozrieť na Youtube. Okrem toho sa v komunite na Google+ môžeš na čokoľvek pýtať a zoznámiť sa s profesionálmi z celého sveta.

Google Analytics

Máš alebo spravuješ stránku? Chceš vedieť, čo najviac zaujíma tvojich čitateľov? Vieš, kedy ich strácaš? S údajmi z Google Analytics budeš mať o tom všetkom prehľad.

Na získanie certifikátu ti stačí urobiť jeden test. Potrebuješ len pochopiť princípy a zhromažďovanie údajov a následne sa zorientovať v prehľadoch a metrikách.

Rozhranie Google Analytics
Rozhranie Google Analytics/ Zdroj: lukaskral.com

Google AdWords

Chceš predávať produkty ľuďom, ktorí ich sami hľadajú? Nauč sa nastavovať reklamu vo vyhľadávaní. S Google Adwords môžeš kampane nastavovať, spravovať a optimalizovať. Samozrejme môžeš inzerovať aj na webstránkach alebo Youtube.

Na získanie certifikácie musíš absolvovať test Základy inzercie v službe AdWords a jeden z ďalších testov s rôznym zameraním: Inzercia vo Vyhľadávacej sieti, Inzercia v Obsahovej sieti, Videoreklama, Inzercia v Nákupoch alebo Mobilná inzercia.

Rozhranie v Google Adwords
Rozhranie v Google Adwords/ Zdroj: adwords-sk.blogspot.com