Mauglí existuje. Nie je to však chlapec, ale dievčatko menom Tippi Degré.Tippi Benjamine Okanti Degré je francúzske dievčatko, ktoré prežilo svoje detstvo v africkej buši v Namíbii. Jej fotografie vyrážajú dych ľuďom po celom svete a každý túto malú hrdinku nazýva Mauglí alebo malý Tarzan.

Tippini rodičia sa živili fotografovaním a jedného dňa si povedali, že Francúzsko vymenia za divokú neprebádanú divočinu. Zbalili si všetky veci a presťahovali sa do Južnej Afriky. Týmto nezvyčajným rozhodnutím sa začalo dobrodružstvo nielen pre nich, ale najmä pre ich malú dcérku Tippi. Dievčatko malo namiesto brata a sestry za kamarátov slona a leoparda. Hoci sa celý svet na jej príbeh pozerá s otvorenými ústami, ona na tom nevidí nič zvláštne. „Nemala som normálnych priateľov, pretože tam iné deti neboli. Zvieratá boli moji priatelia,“ povedala o svojom živote v Afrike. 

dievča, ktoré žilo v divočine
Malá Mauglí zažívala každý deň príbeh ako vystrihnutý z knihy džungle.

Dnes má Tippi 26 rokov a všetci ju poznajú ako dievča, ktoré žilo v divočine. O svojom neobyčajnom príbehu napísala aj vlastnú knihu: My book of Africa. Nachádzajú sa v nej ilustrácie a fotografie, ktoré nafotili jej rodičia počas svojho cestovania po Afrike. Práve tieto fotky robia knihu unikátnou, pretože z každého obrázku doslova cítiť atmosféru divokej prírody. Rodinka spoločne precestovala Zimbabwe, Botswanu aj Tippine rodisko- divokú Namíbiu. Okrem svojich zvieracích kamarátov sa Tippi veľa naučila aj od ľudí z miestneho kmeňa Kalahari. Domorodci ju učili svoj jazyk, umenie lovu a aj to, ako sa dá prežiť iba na koreňoch a bobuľách zo stromov.

Zvieratá boli pri nej také pokojné. Dokázala sa s nimi rozprávať bez toho, aby niečo povedala. Svojim očami a hlavne srdcom.

Malá Tippi si najlepšie rozumela aj tak so svojimi zvieracími kamarátmi. Iné deti v jej veku by sa možno stretnutia s leopardom či levom báli, ale malá Tippi nie. Nikdy sa nebála.

Život v divočine

„Jej každodenný život sa skladal z toho, že sa uisťovala či jej opice neukradli fľašu s mliekom,“ povedala pre portál dailymail.co.uk matka Silvia. „Mala toľko slobody. Bolo to, ako by mala jedno obrovské detské ihrisko. Možno sme žili pod stanom, v divočine,  kde široko ďaleko nebolo nič, ale Tippi sa zobúdzala každý deň do slnečného dňa a mala pri sebe milujúcich rodičov. Bola štastná. Ja to viem,“ dodala Silvia s úsmevom.

Tippi Degré
„Sledovať Tippi medzi zvieratami bolo pre nás magické. Boli sme na ňu nesmierne hrdí.“ (Alain Degré – Tippin otec)

Návrat do reality

Tippini rodičia svoje rozhodnutie o výchove dieťaťa v prírode neľutujú. Dali svojej dcére nezabudnuteľné zážitky, ktoré sa vyrovnajú, a dokonca prekonajú príbehy z obyčajných školských lavíc. Po desiatich rokoch v Afrike sa rodina vrátila naspäť do Francúzska.

Tippi začala v našom svete študovať herectvo. Zdroj: reddit
Tippi začala v našom svete študovať herectvo. Zdroj: reddit

Pre Tippi to nebolo najľahšie. Chýbali jej zvieratá, a keďže manželia vlastnili iba malý byt, nemohli si kúpiť ani len psa. Nakoniec si zaobstarali andulku, ktorá robila dievčatku spoločnosť vždy a všade. Malému Tarzanovi sa nakoniec podarilo začleniť aj do „bežného“ života. Začala študovať herectvo na univerzite v Paríži. A hoci žije v súčasnosti úplne odlišný život ako v detstve, spomienky a zážitky z Afriky jej ostanú navždy hlboko v srdci. A takisto v knihe.

Pozrite si aj ďalšie magické fotky malej Mauglí: