Terčom ostrej kritiky sa stal majiteľ jedného kníhkupectva v severnom Anglicku, ktorý svojim zákazníkom účtoval poplatok dokonca aj za prelistovanie kníh.Poplatok vo výške 50 pencí zaviedol kníhkupec Steve Bloom, ktorý má obchod v meste Hawes v grófstve North Yorkshire.  Samotný obchodník tvrdí, že poplatok zaviedol len tak „naoko“, aby zistil, či majú zákazníci o kúpu knihy ozajstný záujem. Peniaze podľa vlastných slov od ľudí naozaj nevyberá.

Šéf miestnej samosprávy John Blackie však podľa agentúry AP tento týždeň uviedol, že v uplynulých štyroch rokoch dostal už vyše 20 sťažností, ktoré sa týkali uvedeného poplatku, no aj kníhkupcovho hrubého správania. Podľa Blackieho tento „kníhkupec z pekla“ škodí povesti Hawesu – inak „veľmi priateľského mestečka“ ležiaceho v malebnej oblasti národného parku Yorkshire Dales.

Samotný Bloom v reakcii na nelichotivý prívlastok, ktorý sa mu ušiel, vyhlásil, že samospráva na celú záležitosť reaguje prehnane. Uznal však, že on sám nie je veľmi „spoločenskou osobou“.

Zdroj: TASR