Most prepájajúci tri regióny je už roky v dezolátnom stave a hrozí jeho úplné uzavretie.Slovenská správa ciest už stanovila náhradné trasy pre nákladnú a tranzitnú dopravu pre kritický stav mosta v Kežmarku a jeho obmedzenej nosnosti.
   „Obchádzková trasa pre smer od Popradu a z Kežmarku a okolia povedie po cestách I. a II. triedy, a to Kežmarok – Spišská Belá – Tatranská Kotlina (cesta I/66) – Tatranská Lomnica – Starý Smokovec (cesta II/537) – Poprad (II/534). Pre nákladnú a tranzitnú dopravu nad 18 ton zo smeru od Starej Ľubovne a okolia žiadame využívať náhradnú trasu v smere na Prešov cez Sabinov,“ informovala dnes hovorkyňa SSC Lucia Karelová.
V Spišskej Belej, ktorou vedie obchádzková trasa zasahujúca do národného parku TANAP , pribudlo dočasné dopravné značenie v utorok 7. januára. Informovala o tom samospráva na svojej internetovej stránke. Kvôli týmto opatreniam treba počítať so zhustením premávky nielen v meste, ale aj v okresoch Poprad, Kežmarok, Levoča, Stará Ľubovňa, Bardejov a Prešov.
Dopravné obmedzenie bude platné do postavenia provizórneho premostenia cez rieku Poprad v Kežmarku.