CAT predstavil ďalší zo série nezničiteľných smartfónov. Tentokrát s revolučnou termokamerou, ktorá vidí aj cez steny či v úplnej tme. CAT je názov, pod ktorým predáva svoje produkty spoločnosť Caterpilar. Tá sa zameriava predovšetkým na ťažkú techniku a v poslednej dobe stále viac aj na jej používateľov. Okrem štýlových odevov a obuvi pre dobre zarábajúcich robotníkov a ich šéfov postupne rozšírila svoje portfólio aj o smartfóny určené do drsných podmienok.

Medzi ich hlavné prednosti patrí zvýšená odolnosť, dlhá výdrž batérie a dizajn prispôsobený práci v teréne. Pre ich špecifický dizajn (a hmotnosť) si nenašli veľa fanúšikov u širšej verejnosti. To však môže zmeniť najnovší model S60, ktorý na trh smartfónov prináša technolóhiu FLIR. Tá umožňuje vidieť v obraze kamery aj informácie o teplotných rozdieloch v okolí.

Okrem bezdotykového merania teploty a hľadania škár v izolácii totiž existuje množstvo iných zaujímavých a nie striktne profesionálnych využití. Podobne ako pôvodne vysoko špecializovaná a bežným smrteľníkom nedostupná technológia GPS, aj termovízia môže časom nájsť širšie uplatnenie ako ďalší senzorický systém rozširujúci možnosti smartfónov.

Medzičasom totiž vedci z Granadskej uni vyskúmali, že pomocou takejto kamery je napríklad možné celkom spoľahlivo určiť mieru zamilovanosti. Možno ich k tomu inšpiroval klip chalanov z Route 94 k ich songu My Love. Pre doplnenie informácie o „videní cez steny“ v úvode článku treba povedať, že technicky termálna kamera nedokáže „vidieť“ ani cez sklo, ale dokáže detekovať vyžarované teplo aj cez nepriehľadné materiály. Úplne všetko o tom, čo dokáže a čo nie, nájdete v tomto prehľade. A teraz už spomínaný klip.