Organizácia Sandy Hook Promise vyzýva: „Predíďme školskému násiliu skôr, ako vypukne. Dá sa to.“Na internete sa objavilo virálne video z dielne neziskovej organizácie Sandy Hook Promise, ktorá sa snaží zabrániť školským masakrom. Svojou kampaňou varuje a poukazuje na to, aké ľahké môže byť prehliadnúť blížiacu sa katastrofu.

obrázok z videa
(Zdroj: http://metro.co.uk/)

14.december 2012 Newton, Connecticut

Dvadsaťročný Adam Lanza najprv doma zastrelil svoju matku, potom následne odišiel do blízkej základnej školy, kde zastrelil 26 ľudí, dvadsať z nich boli deti vo veku 6 až 7 rokov. Tento masaker vzbudil veľkú diskusiu o príliš ľahkej dostupnosti zbraní v Spojených štátoch. Organizáciu Sandy Hook Promise založili rodiny ľudí, ktorých sa newtonská tragédia dotkla. Od svojho vzniku sa organizácia snaží predovšetkým upozorniť na varovné signály, ktoré streľbám študentov na školách predchádzali. Dvíhajú varovný prst nad každou školou a odkazujú, že je potrebné všímať si aj ľudí v pozadí, pretože nikdy neviete, čo sa deje v hlave toho druhého.

Nasledujúce video sa stalo okamžite virálnym. Nenechajte sa pri jeho pozeraní oklamať tým, že sa začína ako nevinný príbeh začínajúcej lásky, konečná pointa vás skutočne donúti zamyslieť sa.

Virálne video „Know the signs“ (Spoznaj príznaky)