Do slovenských kín prichádza americká animovaná komédia Tajný život maznáčikov.Vytvorili ju autori filmových hitov Ja, zloduch či Mimoni. Filmová novinka poteší nielen deti a ich rodičov, ale zvlášť psičkárov a milovníkov mačiek. Ponúkne im odpoveď na otázku, čo asi robia ich štvornohí miláčikovia, keď majitelia nie sú doma. Max a Katie sú spriaznené duše, najlepší kamaráti na svete. Čo na tom, že Max je pes a Katie človek? Keby sa Katie každý deň na dlhé hodiny nestrácala a nenechávala Maxa v ich byte samého, bol by Max najspokojnejší pes na svete.

(zdroj: YouTube)
Čo robia domáci maznáčikovia, keď sú majitelia preč? (zdroj: YouTube)

Toto platilo však len do chvíle, kým Katie nepriviedla domov z útulku chlpaté psie monštrum menom Duke a nerozhodla sa, že odteraz budú žiť šťastne v trojici. Medzi Maxom a Dukom to bola nenávisť na prvý pohľad. Od prvej chvíle usilovne vymýšľajú, ako jeden druhému čo najviac znepríjemniť život, a to ich privádza do stále komplikovanejších situácií. Končia stratení, opustení a obkľúčení skupinou zvieracích bezdomovcov, ktorí ovládajú mestské podzemie pod vedením šialeného králika. Našťastie má Max doma početnú svorku priateľov, ktorí sa rozhodnú, že ho v nešťastí neopustia. Vydajú sa zo svojich pohodlných pelechov na mimoriadne dobrodružnú výpravu, ktorej cieľom je Maxa nájsť a oslobodiť. Záchrannú akciu musia navyše dokončiť v šibeničnom termíne, skôr ako sa vrátia domov ich majitelia.

Režisér Chris Renaud tvrdí, že na túto rodinnú komédiu budú okrem detí a ich rodičov vyrážať aj celé davy milovníkov zvierat. „Snáď každý člen štábu má doma štvornohého miláčika a mohol prispieť nejakou veselou historkou z ich spoločného života. Tieto postrehy príbeh neskutočne obohacujú a pridávajú mu ďalší rozmer. Ukazujú nám dôverne známe veci,“ hovorí Renaud. Film uvádza do kín od štvrtka 11. augusta distribučná spoločnosť CinemArt. Slovenské hlasy animovaným postavičkám prepožičali Peter Sklár, Táňa Pauhofová, Daniel Dangl, Martin Kaprálik, Štefan Skrúcaný, Vladimír Jedľovský, Petra Polnišová, Zuzana Šebová a ďalší.

Zdroj: TASR