Facebook

21 júl 2024
Ľudia

Boris Pršo: Platí, že novinár by sa nemal pýtať klišé otázky, a keď áno, tak v pozitívnom zmysle

Boris Pršo je známy celebritný novinár, ktorý robil rozhovory s mnohými hercami a herečkami, ale aj spevákmi či inými známymi osobnosťami. Medzi nich patrí Chris Pine, Cameron Diaz, Seal, Hugh Jackman či Will Smith. Vyštudoval žurnalistiku na UKF v Nitre. V rámci Medzinárodného filmového festivalu v Karlových Varoch sme sa stretli a pýtali sa na prácu celebritného novinára.

lgbt community
Ľudia

Založiť rodinu so ženou na Slovensku mi prišlo nereálne, hovorí Patrícia

Na Slovensku je stále ťažké byť iný. Slovensko je konzervatívna krajina, ktorá zastáva kresťanské hodnoty. Aj preto je veľmi náročné žiť v tejto krajine ako človek s odlišnou sexuálnou orientáciou. Patrícia, ktorej skutočné meno radšej ostane v anonymite, nám priblížila jej život a prečo nemôže žiť v krajine, v ktorej sa narodila.

Ľudia

Fotografická výstava „deti podolínca“ zaznamenáva bežný život detí v domove, ale aj snahu prežívať koncept rodiny

Vernisáž sociálneho dokumentu „deti podolínca“, súčasti projektu Damnatio memoriae – stratenie pamiatky, predkladá živé fotografické eseje z prostredia kláštora v Podolínci. Fotografie, ktoré vznikli pod záštitou autorov Jozefa Sedláka, Petry Cepkovej, Ľubomíra Hajdúčika a študentov FMK UCM v Trnave, je možné vidieť od 12. októbra 2018 do konca kalendárneho roka v priestoroch Základnej školy internátnej sv. Klementa Hofbauera v Podolínci.

WordPress Theme built by Shufflehound.