Nuda v hlavnom meste? Prinášame vám 10 top podnikov v Bratislave, ktoré stoja za návštevu. Niektoré už možno poznáte a iné vďaka nám ešte len spoznáte.VRBA – The Virtual Reality Bar

Často sa pýtate, kam v Bratislave? VRBA – The Virtual Reality Bar je unikátne miesto, kde nájdete dokonalý mix aktivít, vďaka ktorým budete mať o zábavu postarané. V tomto bare máte možnosť ponoriť sa do virtuálnej reality, ochutnať remeselné pivo či miešať nápoje alebo limonády. VRBA sa svojim zákazníkom naplno venuje – nepotrebujete nič vedieť, pretože vám všetko vysvetlia tak, že to pochopí 7-ročný chlapec aj 70-ročná babička.

Adresa: Panenská 23

Naše hodnotenie:

Ceny: 7/10

Prostredie: 6/10

Personál: 9/10

kam v Bratislave
Zdroj: autorka článku

Zeppelin Cafe and Souvenirs

Vznik kaviarne Zeppelin Cafe and Souvenirs má príbeh ako z rozprávky. Mladá prevádzkarka odmalička túžila   po vlastnej kaviarni. Z detského sna sa rokmi stávala túžba a z túžby je dnes realita v podobe útulnej kaviarne    v centre Starého mesta Bratislavy. Mladá, dnes už mamička, prevádzkuje kaviareň so svojím manželom a ponúka široký výber kávy, koláčov, zákuskov aj toriet. Dokonca má kaviareň pridanú hodnotu, ktorá nie je až taká bežná. Manželia spojili kaviarenské služby s predajom tradičných slovenských suvenírov, čo láka                 do kaviarne najmä zahraničných turistov.

Adresa: Sedlárska 10

Naše hodnotenie:

Ceny: 8/10

Prostredie: 10/10

Personál: 9/10

kam v Bratislave
Zdroj: welcometobratislava.eu/zeppelincafe&souvenirs

Twister Bakery

Máte chuť na sladké a neviete, kde zájsť? V tom prípade je Twister Bakery ideálnym miestom pre vaše chuťové poháriky. Kľúčovým produktom ponuky je „skalický trdelník“, ktorý si podľa vlastnej chuti dáte naplniť zmrzlinou, Nutellou alebo ovocím. Twister Bakery vám radíme navštíviť vždy, keď potrebujete zlepšiť náladu. Obchodík sa nachádza na Kamennom námestí v nenápadnom hnedom stánku, ktorý určite neobídete.

Adresa: Kamenné námestie, Staré Mesto, Bratislava I

Naše hodnotenie:

Ceny: 10/10

Prostredie: 5/10

Personál: 8/10

kam v Bratislave
Zdroj: kamnajedlo.eu/twisterbakerysladkystreetfoodbratislava

Urban Bistro

Perfektne zariadená miestnosť Urban Bistra vás osloví koženými sedačkami a kreslami, intímnym osvetlením a hudbou v štýle päťdesiatych rokov. Priemerné ceny, vynikajúca obsluha a hlavne skvelé miešané nápoje vám zaručia perfektný zážitok. Zákazníci poznajú Urban Bistro aj pod názvom Tajný bar, čo z neho robí miesto, ktoré jednoducho chcete navštíviť aspoň zo zvedavosti.

Adresa: Michalská 5

Naše hodnotenie:

Ceny: 10/10

Prostredie: 9/10

Personál: 7/10

kam v Bratislave
Zdroj: autorka článku

Michalska Coctail Room

Bar Michalska je miesto, ktorého hlavná myšlienka spočíva v úniku z okolitého sveta. Pri vstupe sa cítite ako      vo väčšej obývačke, ktorá má potenciál vytvárať nezabudnuteľné zážitky. K nápojom pristupuje bar sezónne, a preto v ňom vždy nájdete aktuálnu ponuku, ktorá vystihuje dané obdobie.

Adresa: Michalská 5

Naše hodnotenie:

Ceny: 6/10

Prostredie: 5/10

Personál: 8/10

kam v Bratislave
Zdroj: welcometobratislava.eu

Mondieu

Kaviareň Mondieu si zakladá na poctivosti a kvalite. Okrem toho sa snaží prinášať nielen chutné, ale aj zdravé jedlá a nápoje. V období, kedy nachádzame na každom rohu bufety s rýchlym občerstvením, sa Mondieu rozhodla vytvoriť oázu, kde si môže každý vychutnať chvíle plné chutí a vôní. Prevádzkovatelia si dôkladne vyberajú svojich dodávateľov a ponúkajú iba domáce recepty dezertov a nápojov. Na všetko dohliadajú špičkoví šéfkuchári, ktorí sú zárukou stopercentnej kvality a čerstvosti.

Adresa: Laurinská 7

Naše hodnotenie:

Ceny: 6/10

Prostredie: 8/10

Personál: 10/10

kam v Bratislave
Zdroj: kamvbratislave.eu

Ty waffla!

Na Kamennom námestí vyrástol hnedý stánok, ktorý neprehliadnete vďaka wafle, ktorú má na streche. Už podľa názvu je jasné, že v stánku nájdete belgické waffle. Tie si viete ochutiť podľa vlastného vkusu javorovým sirupom, čokoládou alebo ovocím. Ty waffla! je otvorená denne okrem nedele. Ak si chcete osladiť deň, našli ste to pravé miesto.

Adresa: Bratislava – Staré Mesto, Kamenné námestie

Naše hodnotenie:

Ceny: 9/10

Prostredie: 4/10

Personál: 7/10

kam v Bratislave
Zdroj: autorka článku

Buchtáreň

Medzi obľúbené sladké streetfoodové podniky v centre Bratislavy rozhodne patrí aj Buchtáreň. Každý milovník sladkostí/slaností si tu príde na svoje. V ponuke majú poctivé, ručne vyrábané parené buchty, ktoré si môžete dať na sladký aj slaný spôsob. Hovorí sa, že s prázdnym bruchom odtiaľ nikto neodíde. Koncept buchtárne je jediný svojho druhu na Slovensku. Parené buchty môžete prísť ochutnať každú sobotu do Starej tržnice na Trh Piac alebo do kamennej predajne na Hurbanovom námestí.

Adresa: Hurbanovo námestie 6

Naše hodnotenie:

Ceny: 6/10

Prostredie: 8/10

Personál: 9/10

kam v Bratislave
Zdroj: kamnajedlo.sk

Mačkafé

Mačkafé projekt je vskutku nezvyčajný, neopísateľne náročný, ale zároveň veľmi príjemný, účelný a jedinečný. Život v 21. storočí je hektický, neustále sa za niečím ženieme a zabúdame pritom na jednu z najpodstatnejších vecí, bez ktorých sa nedá fungovať. Zabúdame na vlastnú psychickú pohodu a odpočinok, ktorý je na prežitie v dnešnom svete nevyhnutnosťou. Je viac ako jasné, že keď ľudia nemajú na nič čas a nevenujú sa riešeniu svojej psychickej rovnováhy, nebudú riešiť ani problematiku opustených či týraných zvierat. Koncept kaviarne je postavený tak, aby spojil príjemné s užitočným.

Adresa: Zámocká 7327/24

Naše hodnotenie:

Ceny: 7/10

Prostredie: 6/10

Personál: 10/10

kam v bratislave
Zdroj: ladyinblack.sk/archívblogerky

WCAFE

Už štvrtý rok Vám vo WCAFE ako jediní v Bratislave ponúknu kávu San Francisco Coffee. Okrem nej majú vždy     v ponuke aj ďalšie výberové kávy od spoločnosti 9 Grams Coffee, ktorá má vlastnú pražiareň v Žiline a neustále rozširuje svoj sortiment aj prevádzky. Väčšina zákazníkov kaviarne sa skladá zo „štamgastov“, ale vždy radi uvítajú aj nové tváre, takže ak budete nabudúce googliť „kam v Bratislave“, spomeňte si na WCAFE. Kaviareň spája hlavne výnimočná komunita a tiež personál, ktorý svoje povolanie berie ako čosi viac než len prácu.

Adresa: Grösslingová 62

Naše hodnotenie:

Ceny: 5/10

Prostredie: 10/10

Personál: 8/10

kam v Bratislave
Zdroj: welcometobratislava.eu