Príbeh o plnení snov, priateľstve a láske, plný skvelých tanečných výkonov a hudby. Už 15. marca do kín prichádza slovenský rodinný tanečný film BACKSTAGE, ktorý ľudom odkazuje, aby žili svoj život naplno.Film Backstage si môžete vychutnať aj v rámci veľkolepej PROMO TOUR, kde sa okrem filmu môžete tešiť  na tanečné vystúpenia a autogramiády The Pastels. Šnúra vystúpení sa začína už 7. marca v Poprade a pokračuje do ďalších miest, ktorými sú Prešov, Košice, Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš, Trenčín, Nitra, Trnava, Piešťany, Šamorín a Bratislava.

Malá ochutnávka filmu Backstage

Film je o tanečnej skupine West Coast Crew, ktorá sa pretĺka v malom meste a sníva o tom veľkom. Dvere veľkého sveta a nablýskaného šoubiznisu sa im naozaj otvoria vďaka talentovej súťaži, no pre ich vzájomné vzťahy a charaktery členov pôjde o tvrdú skúšku. Svojmu snu sú niektorí členovia ochotní obetovať až príliš veľa.

Zdroj: backstagefilm.sk

Na koho sa môžeme tešiť?

V hlavných úlohách sa predstavia Tony Porucha (Buddy), Mária Havranová (Mary) a Ondrej Hraška (Hugo). Skvelé tanečné choreografie v podaní The Pastels, herecké výkony Romana Luknára, Ivany Chýlkovej či Judit Bárdos. V úlohe porotcu sa predstaví Ben Cristovao, ktorý je zároveň autorom titulnej skladby Padám, zaspievanej s Máriou Čírovou.

Zdroj: facebook.com

Známa režisérka filmu bola projektom unesená

Režisérka filmu Andrea Sedláčková doposiaľ nemala skúsenosti s tanečným projektom a bola to pre ňu režisérska premiéra. Tvrdí, že práve toto bol hnací motor, kedy si povedala, že sa do toho oplatí ísť a videla v tom veľký potenciál. Páčila sa jej energia, ktorá vyžarovala zo scenára, množstvo rôznych tém – láska, tanec, vášeň, energia a prekonávanie prekážok či samého seba. Následne po vzhliadnutí videí od tanečníkov The Pastels bola unesená ich tancom a energiou, ktorá z nich vyžaruje.

Zdroj: Facebook.com

Choreograf Miňo Kereš spolu s The Pastels sa chystajú rozdávať energiu po celom Slovensku

Tanečný choreograf Miňo Kereš nám prezradil, že vo svojom PROMO TOUR majú pre divákov pripravenú veľmi interaktívnu show a dúfa, že sa im podarí roztancovať celé Slovensko.  „Ideme po Slovensku zdielať s ľuďmi nadšenie z toho, čo nás baví a čo vieme najlepšie robiť.“

Zdroj: Facebook.com

Vybrať z toľkých talentovaných hercov nebolo jednoduché

Herci sa vyberali na základe kastingov. Mery bola pre režisérku absolútnou hviezdou. Ondrej Hlavačka zo začiatku moc do toho ísť nechcel, pretože mal strach z tancovania. Napokon, vďaka veľkej trpezlivosti Miňa Kereša, sa to podarilo.

Pre Máriu Havranovú (Mery) to bol splnený detský sen. „Keď som prišla do tohto filmu, cítila som sa ako doma.“ Milovníčka akéhokoľvek tanca vždy túžila natočiť podobný film. Netušila však, že to príde tak skoro. „Začali sme pred 3 rokmi, keď som bola na kastingu a teraz je to tu.“  Tvrdí, že je to pre ňu obrovská skúsenosť, z ktorej bude čerpať do konca života.

Zdroj: Facebook.com

Od folklóru až k hip-hop-ovému tancu ? Ako sa s tým popasoval Ondrej?

Ondrej Hraška, folklórny tanečník, má k tancu síce blízko, no začiatky boli veľmi náročné. Nikdy nevedel pochopiť, ako môže tak neskutočná energia z chlapcov vyžarovať a Mery, ktorá prišla ráno na tréning a odchádzala s takým sebavedomím. „Aj ja som chcel docieliť také sebavedomie.“ S Miňom Kerešom a Danielom Antálkom trénovali každé druhé ráno celé 3 mesiace vkuse. „Prišlo to z čista-jasna a zrazu hrám v tanečnom filme a tancujem hip-hop s chlapcami s 15-ročnými skúsenosťami. Vôbec som nevedel, ako dosiahnuť, aby som aj ja pôsobil tak dynamicky, aby mi to sršalo z očí a aby som tie pohyby robil ako oni. Stále si pripadám ako pokazená výhybka.“  

Zdroj: Facebook.com

O tom, že aj neherec dokáže podať herecké výkony, nás presvedčil Tony Porucha

Tony Porucha (Buddy) stvárnil negatívnu postavu priateľa Mery, ktorý bol ochotný kvôli sláve obetovať priateľov a svoju lásku. Negatívne stránky jeho postavy mu pomáhali ľahšie niesť herectvo. „Ja som bol rád, že Buddy bol taký zákerný, pretože mi to pomohlo v tom nájsť si zábavu. Keby som mal hrať obyčajného človeka, tak je to nuda a zároveň je to aj ťažké zahrať. Tým, že nie som herec, tak som si nebol istý, či tie emócie, ktoré mám v hlave, budem schopný zahrať tak, aby to bolo uveriteľné.“

Zdroj: Facebook.com

Judit Bárdos, ako sme ju ešte nevideli

Vedľajšiu úlohu empatickej dramaturgičky stvárnila herečka Judit Bárdos, ktorú lákalo sa k tanečníkom pridať na parket. Občas im aj závidela, ako dobre vedia tancovať. „Keď sme točili v Prahe súťaž, veľmi ma to lákalo sa niečo len tak pre seba naučiť, no vzhľadom na to, že bolo málo času, tak by to bolo asi trápne.“

Zdroj: Facebook.com

Nakrúcanie filmu trvalo 31 dní, a to na Slovensku i v Česku. Na Slovensku to bolo v mestách Svit, Poprad, Sereď, Bratislava a v Česku to bola Praha. „Najnáročnejšie bolo prepojenie filmu a televízie, dlho sme sa s tým trápili, aby to bolo čo najdôveryhodnejšie. Len samotné dekorácie a výroba trvala týždeň. Snažili sme sa celú show zostaviť za 3 dni, boli to dni bez spánku,“ tvrdí Andrea Sedláčková. Pri nakrúcaní bolo viac ako 80 tanečníkov, 70 ľudí zo štábu, 9 kameramanov, vyše 180 komparzistov a kvantum hercov. Dvadsaťminútová scéna sa točila 3 dni. Finálny rozpočet filmu stál vyše 1 350 000€.