Už v júni tohto roka mesto plánuje opätovne spustiť prevádzky kina. Do rekonštrukcie sa preinvestovalo niekoľko desiatok tisíc eur. Vynovená „Tatra“ bude spĺňať náročné štandardy moderných kinosál aj na základe žiackych prác. Kedysi populárne kino, ktoré už niekoľko rokov neslúžilo svojmu účelu, opäť otvorí svoje… Už v júni tohto roka mesto plánuje opätovne spustiť prevádzky kina. Do rekonštrukcie sa preinvestovalo niekoľko desiatok tisíc eur. Vynovená „Tatra“ bude spĺňať náročné štandardy moderných kinosál aj na základe žiackych prác.

Kedysi populárne kino, ktoré už niekoľko rokov neslúžilo svojmu účelu, opäť otvorí svoje priestory a privíta filmových nadšencov.  Ako uviedol tlačový odbor mesta Komárno, k investičnému zámeru obnovy pristúpilo na základe podnetu občanov a prieskumu verejnej mienky, ktorý zorganizovalo v spolupráci so žiakmi mediálnej výchovy miestnej základnej školy.

Podľa projektového manažéra obnovy, pána Komára, mesto vyčlenilo prostriedky vo výške 100 000 eur a do dnešného dňa už preinvevestovalo viac ako polovicu pridelených financií. Hlavným zdrojom investície sú prostriedky z Kultúrneho fondu.

Na novej podobe kinosály sa podieľali aj žiaci základných škôl prostredníctvom projektovej úlohy „Poď do kina“, v ktorej mali za úlohu rozpracovať svoje očakávania. Víťaz súťaže, Jozef Mak, ocenil možnosť pomôcť a už sa nevie dočkať, kedy bude môcť využiť voľné vstupenky na svoj obľúbený film.