Prinášame 7 typov mobilných aplikácií, ktoré ti pomôžu na tvojich cestách. Potrebuješ si rezervovať ubytovanie, chceš sa ísť niekam naobedovať alebo hľadáš, čo také by si mohol podniknúť v danej destinácii? Tieto appky ti poskytnú odpovede.Converter Plus

Túto aplikáciu najlepšie využiješ pri cestovaní do krajín, kde sa neplatí eurom. Prepočítava aj stupne Celzia na  Fahrenheity používané najmä v Amerike alebo aj kilogramy na libry. Okrem toho ti táto aplikácia vyráta aj výšku tringeltu, ktorá sa v danej krajine zvykne dávať. Aplikácia je určená pre iOS.

Zdroj: bestfreeapps.com

Expedia

Vďaka tejto aplikácii môžeš objaviť niekoľko zliav na last-minute pobyty. Ďalej je určená na vyhľadávanie aktivít, ktoré môžeš zažiť v okolí. Ponúka taktiež aj možnosť prenájmu automobilu. Expedia funguje na Windows Phone, iOS a Androide.

Zdroj: keywordsuggest.org

TripAdvisor

TripAdvisor sa zaraďuje medzi tie najlepšie spomedzi cestovateľských aplikácií. Zhodnocuje hotely, reštaurácie a miesta v okolí. Výhodou sú reálne fotografie užívateľov, ktoré tak poskytujú pravdivejší obraz o danom mieste, než akoby to prezentovala cestovná kancelária. Ak máš Android, iOS, Nokiu či Windows Phone, môžeš používať túto appku aj ty.

Zdroj: tinoshare.com

Hotel Tonight

Už z jej názvu napovedá, že sa nemusíš obávať toho, ak nemáš rezervované ubytovanie dopredu. Pomocou tejto aplikácie si nájdeš nocľah aj na poslednú chvíľu a navyše aj za dobrú cenu. Môžeš si ju nainštalovať na Androide, iOS alebo Windows Phone.

Zdroj: rctom.hbs.org

MenuPages

Ide o aplikáciu, ktorá pokrýva Ameriku. Prostredníctvom nej sa dozvieš, ktorá reštaurácia má aké menu v ponuke, pričom nevynecháva ani sumy za dané jedlá. Dá sa stiahnuť na iOS a Android.

Zdroj: itunes.apple.com

Tripomatic

Je to plánovacia aplikácia, cez ktorú si navrhneš všetky aktivity, ktoré chceš počas tvojho výletu alebo dovolenky robiť a zažiť. Zorientuješ sa v miestnych atrakciách a môžeš si vytvoriť denný plán. Okrem toho je táto appka prepojená aj s webovou stránkou tripomatic.com, takže si môžeš pozrieť tvoje plány aj na veľkom monitore. Podporuje ju iOS a Android.

Zdroj: techbuzzes.com

Orbitz Flights, Hotels, Car

Orbitz appky vyhľadávajú najlepšie ceny ubytovania, pričom si ich môžeš priamo aj rezervovať. Množstvo ľudí využíva tieto aplikácie na plánovanie dovoleniek a zaistenie last-minute pobytov. Fungujú na iOS, Androide alebo Kindle Fire.

Zdroj: androidauthority.com

Zdroj: startitup.sk