Facebook prednedávnom sprístupnil novú funkciu, pomocou ktorej môžu užívatelia vysielať live video. Teraz prichádza s funkciou pre ich prehliadanie.Pridal sa tak k ďalším službám (Twitter nedávnou vystrčil Periscope, YouTube už dlhšie ponúka Live Hangouty, hráči sledujú Twitch), ktoré po vzore pornopriemyslu naskočli na trend live streamingu.

Ten je najnovším trendom, ktorý v mnohom pripomína televízne vysielanie, pretože z pohľadu diváka sa deje v reálnom čase, no prináša neporovnateľne pestrejšiu (a vo výnimočných prípadoch možno aj kvalitnejšiu) ponuku. Diváci majú zároveň popri sledovaní možnosť priamej interakcie s vysielateľom postredníctvom hodnotenia či pridávania komentárov do diskusie.

Aj tu majú ešte mainstreamové služby čo doháňať, keďže nemoderované, nespoplatnené  a anonymné komentáre málokedy prinášajú zmysluplnú diskusiu. To však neznamená, že „občianska video žurnalistika“ nie je bohatým zdrojom zábavy aj zaujímavých insightov do vzdialených krajov. Ak si chceš pozrieť čo sa práve deje v Nórsku, Sýrii či Košiciach, určite čekni tento super prehľad všetkých verejných live streamov z Facebooku a daj nám vedieť, čo si našiel.