Obľúbená aplikácia Uber vyšla toto leto s veľkou novinkou – UberBOAT.Mobilnú aplikáciu Uber netreba nijako osobitne predstavovať. Aplikácia, cez ktorú si prostredníctvom jedného tlačidla vieme zaobstarať pohodlnú jazdu za rozumnú cenu, sa teší obľube všetkých generácií.

Pre mnohých z nás sa Uber stal každodenným „parťákom“ a pre cestovateľov či milovníkov spoznávania iných svetových metropol takisto. V našom hlavnom meste je Uber obrovskou konkurenciou pre miestne taxíky (čo určite všetci chápeme), čo však ale neviete je to, že od 26.6 spustil novinku zvanú UberBOAT.  

Zdroj: uber.com

Cieľom tejto novinky od Uberu je zvýšiť úroveň ponúkaných služieb v Chorvátsku a zlepšiť dostupnosť prepravy medzi jednotlivými ostrovmi. Nápad je to geniálny a do budúcna určite využívaný. Táto novinka vám umožní objednať si motorový čln buď pre 8 alebo pre 12 osôb(UberBOATxl). Najnižšia cena sa však pohybuje od 350 € a za motorový čln pre 12 osôb môžete zaplatiť aj 440 €.

„Po spustení UberSELECT a UberVan na pobreží spájajúcom Dalmáciu z Novalje do Dubrovníka, UberBOAT ponúka svojim používateľom v Chorvátsku a tiež mnohým zahraničným turistom nový spôsob, ako cestovať po chorvátskom pobreží. Sme presvedčení, že krátko po spustení UberBOAT v Splite a Dubrovníku rozšírime našu službu o ďalšie miesta ako Šibenik, Zadar a Korčuľa. Nepochybujeme o tom, že táto novinka výrazne prispeje k celkovému rastu cestovného ruchu v Chorvátsku,“ povedal pre portál Croatiaweek.com Davor Tremac, riaditeľ spoločnosti Uber pre juhovýchodnú Európu.

Zdroj: gizmodo.co.uk

Čo ste o aplikácii Uber určite nevedeli

Napríklad na Bali je veľmi populárny UberTRIP, ktorý umožňuje naplánovať si jazdu vo vzdialenosti 5 až 10 hodín, a tým dôkladne preskúmať krásy tejto krajiny.

V Mexiku je to zas obľúbená služba UberPet na prepravu svojich miláčikov.

V Čile sa dá používať appka UberSKi, ktorá slúži na prepravu lyží.

Za povšimnutie určite stojí aj aplikácia UberWine v Santa Barbare, s ktorou dostanete osobného vodiča, ktorý vás bude sprevádzať vašou vínnou cestou.