Medzinárodne obľúbená mobilná aplikácia Pokémon Go bola v stredu sprístupnená aj v Japonsku, kde ju prednedávnom vytvorili.Videohra, ktorá mala svetovú premiéru 6. júla, bola dosiaľ dostupná v 30 štátoch, v krajine vychádzajúceho slnka však nie, informuje agentúra DPA. Prvým oficiálnym partnerom tejto hry sa v Japonsku stala sieť rýchleho občerstvenia McDonald’s, ktorá zmenila svojich takmer 3000 tamojších prevádzok na „pokémonské telocvične“, kde hráči môžu hrať proti sebe.

Looks like Nidoran & Pidgey want to join our spin class. @revcycle @spinzilla21 @coppertonedkat #pokemongo #revcycle

A photo posted by Luisana Valdez (@luashmua) on

Aplikácia je založená na prenášaní počítačovo vytvorených pokémonov do skutočných lokalít, ktoré používateľ sníma pomocou kamier smartfónov. Hráči tak môžu pátrať po týchto postavách v ich reálnom prostredí. Niektorých hráčov pohltila hra Pokémon Go do takej miery, že stratili pojem o tom, kde sa práve nachádzajú.

A fair share of #NVIDIANs are taking part in the Pokémon Go craze at our Silicon Valley campus.

A photo posted by NVIDIA (@nvidia) on

Japonská vláda preto vyzvala ľudí, aby boli v tejto súvislosti opatrní. Izraelská armáda zakázala vojakom hrať túto novú hru pre smartfóny na vojenských základniach. Rizikom je použitie kamier v smartfónoch pri hraní hry. Kuvajtské ministerstvo vnútra varovalo užívateľov novej hry pred fotografovaním akýchkoľvek významných vládnych, vojenských či bezpečnostných zariadení emirátu.

Osobitne im tiež zakázalo hľadať za pomoci kamery virtuálne postavičky hry v mešitách, nákupných centrách a ropných zariadeniach. Indonézska polícia zadržala nedávno Francúza, ktorý v zápale hry vstúpil do areálu vojenskej základne. Muža po niekoľkých hodinách prepustili, pretože bolo očividné, že „do komplexu vstúpil neúmyselne, keď počas behu lovil pokémona.“

Flying Bulbasaur Attack at the Atlanta Airport!! #pokemongo

A photo posted by Yaya Han (@yayahan) on

Hráčov populárnej hry varovali aj v Bosne – aby sa vyhli oblastiam, kde sa ešte stále nachádzajú pozemné míny z občianskej vojny v 90. rokoch. Varovanie vydala charitatívna odmínovacia spoločnosť po tom, ako sa dozvedela, že hra zaviedla hráčov na nebezpečné miesta.

Zdroj: TASR