Nenechajte si ujsť druhú medzinárodnú previerku našich reprezentantov v tejto sezóne. Na švajčiarskom pohári sa dnes ukážu proti tímu Rusov. Sledujte s nami zápas naživo, a držte palce našim chlapcom.

(18:25)

To je od nás na dnes všetko, lúčime sa s vami a ďakujeme za pozornosť. Pekný zvyšok večera.

(18:23)

Koniec zápasu. Rusi zvíťazili po góloch Provolneva a Khokhlacheva 2:1. Za slovákov sa strelecky presadil zvolenský obranca Martin Chovan, za najlepšieho hráča slovákov bol právom vyhlásený brankár Nových Zámkov Andrej Košarišťan.

(18:23)

Naši vyhrali buly v útočnom pásme, poslednú strelu vyslal Martin Chovan, strelec nášho jediného gólu. No drhý však nepridal.

(18:21)

7 sekúnd do konca. Time out Rusko.

(18:20)

20 sekúnd do konca, chýba nám zakončenie.

(18:19)

Power play Slovenka 6 na 4 držíme puk v útočnom  pásme. Naši hráči sa snažia pripraviť si pozíciu na zakončenie.

(18:17)

Posledné dve minúty zápasu Rusi vyhadzujú na zakázané uvoľnenie. Tréner Slovenska odvoláva brankára.

(18:17)

Slovenské mužstvo sa usadilo v útočnom pásme, zatiaľ však bez strely na bránu Konovalova.

(18:15)

Naši majú 4 minúty na vyrovnanie. Zvyšujú svoju aktivitu v útočnom pásme.

(18:12)

Khokhlachyov triafa nechytateľne! Košarišťan prekonaný. Stav zápasu 2:1.

(18:09)

Po krásnej prihrávke Radovana Puliša zazvonilo aj na bránke Konovalova, Hudáčkovu gólovú strelu zastavila žrď.

(18:07)

7 minút do konca tretiny. Obe mužstvá v rovnovážnom počte už myslia aj na zadné vrátka. Ani jedno sa nehrnie do útoku.

(18:05)

Ďalšia žŕdka na našej bránke zachránila našich. Po tvrdej strele Povolneva ešte teraz zvoní Košarišťanovi v ušiach.

(18:03)

Oooooouuu! Po obrovskej chybe Kytnára, čelil Košarišťan ďalšiemu nájazdu. Následný Kytnárov faul znovu dostáva Rusov do početnej výhody.

(18:02)

Libor Hudáček vybojoval presilovku pre náš tím. Verme, že sa ju naším podarí zúžitkovať.

(17:59)

Time out Slovenska, skúsený coach Ramsey nechal svojich chlapcov vydýchnuť.

(17:58)

Tlak Rusov pokračuje. Naša unavená pätica sa oslobodzuje len za cenu zakázaného uvoľnenia.

(17:54)

Zatiaľ odolávame ruskej presilovke a opäť situáciu upokojuje brankár Andrej Košarišťan. S 93,71 percentnou úspešnosťou zákrokov jeden z najlepších brankárov v našej extralige.

(17:52)

Rusi budú hrať už tretíkrát v zápase presilovku. Na trestnej lavici sedí  Ivan Baranka za hákovanie.

(17:50)

Všetko už je pripravené na úvod tretej tretiny. Mužstvá sú rozostavené. Buly, a po 15 sekundách obrovská šanca D. Žernova, ktorého už druhýkrát v zápase vychytal brankár Košarišťan. Naši zaspali prvé striedanie. Ale už sa usádzame v ich útočnom pásme.

(17:33)

Hektický záver druhej tretiny vygradoval do slovenskej radosti. Podarilo sa nám vyrovnať prakticky okamžite po inkasovaní, čo by mohlo súpera zaskočiť. Rusi nečakali takéto rýchle vyrovnanie, preto je dôležité, že sme sa dokázali rýchlo vrátiť do zápasu. Druhá tretina skončila, s Rusmi hráme nerozhodne 1:1. Vrátime sa po prestávke.

(17:32)

Vyrované!  Martin Chovan prvým reprezentačným gólom hneď po vhadzovaní vymietol ruskú bránku. Stav zápasu 1:1.

(17:31)

V čase keď sa prebúdzali naši fanúšikovia na tribúnach nás prudko schladil gólovou strelou ruský obranca Provolnev. Stav zápasu 0:1.

(17:30)

Veľkú šancu S. Bučeka na skórovanie minútu pred koncom treniny, po individuálnom prieniku zmaril ruský obranca Zub.

(17:29)

Zo švajčiarskych tribún kývajú občania Turzovky domov svojim rodinám.

(17:27)

Obrovská šanca pre Štraucha, už po uplynutí trestu ruského hráča. Naša presilovka nám opäť pomohla naštartovať vyššie ofenzívne tempo.

(17:26)

Naši sa usadili v pásme, náznak ďalšej šance po strelách Hudáčka s Pulišom.

(17:24)

Vylúčený ruský obranca Demidov, 2 minúty za zdržovanie hry. Naši hrajú druhú presilovku v tomto zápase. Kytnárová formácia v prvej šanci, skrumáž pred bránou vyriešil ruský brankár Konovalov.

(17:21)

Naznak šance po prihrávke Libora Hudáčka zakončoval Lantoši. Naši vyrovnávajú hru. Ostáva 5 min do konca tretiny.

(17:18)

Dlhý úsek bez prerušenia ukončila až horná žŕdka našej bránky po nebezpečnej ruskej strele, ktorú vytlačil ramenom Košarišťan. Rusi získavajú miernu územnú prevahu.

(17:17)

Potrebujeme striedať.

(17:15)

Aj vinou oslabenia sa naši nedokážu dostať do tempa z konca prvej tretiny, a v polovici zápasu pokračuje predovšetkým boj o stredné pásmo. Šance sa sporadicky striedajú na oboch koncoch ihriska. Predovšetkým po individuálnych únikoch jednotlivých útočiacich hráčov. Veľa pekných herných kombinácii nám zatiaľ neponúklo ani jedno mužstvo.

(17:13)

Perfektný obranný zákrok Tybora, zabránil veľkej šanci ruského útočníka.

(17:11)

Na švajčiarskom štadióne si zápas užíva aj hŕstka slovenských fanúšikov.

(17:10)

Naši úspešne ustáli ďalšie oslabenie.

(17:06)

Po veľkej šanci Rusov Košarišťan zneškodnil samostatný nájazd Khokhlachyova. V roku klziska nasledoval faul Branislava Rapáča a naši sa zatiaľ úspešne bránia ruskej početnej výhode. V ktorej nás nad vodou drží náš brankár.

(17:05)

Košarišťan s Barankom zabránili úvodnému gólu Rusov po náhodnom nahodení Bereglazova.

(17:03)

Úvodné buly vyhráva Hudáček. Našim sa darí držať puk na svojich hokejkách.

(17:02)

O malú chvíľu nám začne druhá tretina. Skóre zápasu je zatiaľ vyrovnané, 0:0, obe mužstva sa prezentujú korčuliarsky aktívnym výkonom, na čo budú obaja tréneri chcieť nadviazať aj v druhom dejstve. Poďme sa teda pozrieť, ako sa budem našim dariť.

(16:47)

Koniec prvej tretiny. Naši ju ukončili veľkou šancou Kytnára. Veríme, že druhá tretina začne v rovnakom tempe.

(16:45)

Dve minúty pred koncom prvej tretiny sa naši hokejisti vďaka presilovke dostali do zápasu, a hra nabrala na obrátkach. Obraz hry sa javí v náš prospech.

(16:42)

Trest ruského hráča už uplynul, naši sa žiaľ nepresadili. Ale ostávame v pásme. Rusi sú pod tlakom.

(16:41)

Obrovská šanca našich, po peknej prihrávke Štajnocha pálil Buček!!

(16:41)

Uplynula takmer polovica presilovky, naši sa ešte neusadili v pásme.

(16:40)

Naši budú hrať presilovku. Vylúčený ruský obranca, 2 minúty za hákovanie.

(16:35)

Predstavme si zloženie našich formácií. Tak ako dnes nastúpili.

1. formácia: V obrane Rosandič, Chovan; v útoku center Hudáček s krídlami Pulišom a Lantošim.
  2. formácia: Ďaloga, Baranka – Štrauch, Kytnár, Chovan.
  3. formácia: Graňák, Štajnoch – Tybor, Štastný, Buček.
  4. formácia: Koch, Malec – Hecl, Rapáč, Šoltés.

(16:31)

V polovici zápasu prišla prvá väčšia šanca našich. Po Chovanovom nastrelení výborne pred bránkou clonil Kytnár. Ruský brankár Konovalov však situáciiu vyriešil.

(16:30)

Hra je zatiaľ kúskovaná. Obe mužstvá pozorne srtážia stredné pásmo. V útoku sa doposiaľ veľmi nepresadili.

(16:27)

Kapitánom nášho mužstva je Dominik Graňák, najskúsenejší obranca Ramseyho mužstva z viac ako 190 štartmi v národnom tíme.

(16:24)

Slováci v plnom počte, Rusi nevyužili presilovku.

(16:23)

Rusi sa okamžite usadili v našom obrannom pásme. Po minúte upokojil  naše mužstvo brankár Košariťan keď pokril strelu ruského obrancu Rafikova.

(16:22)

Vylúčenie, Andrej Štastný dostal 2 minúty za držanie. Rusi hrajú presilovku.

(16:19)

Prvý zákrok si zapísal brankár Košarišťan, ktorý dnes nastupuje na svoj druhý zápas za národný tím

(16:17)

Prvú šancu našich mal A. Štastný, ktorý dnes nastupuje v útoku s krídlami Tyborom a Bučekom, s medzikružia prestrelil.

(16:15)

Úvodné buly- naši začínajú s formáciou Rosandič, Chovan v obrane. V útoku Puliš, Hudáček, Lantoši.

Pozdravujeme všetkých fanúšikov slovenského hokeja. Dnes si spolu na Gaudeo.sk vychutnáme boj našich hokejistov proti ruskému tímu. Zápas sa odohrá v švajčiarskom Lucerne,  na štadióne Luzern Lakers s kapacitou 5000 divákov. Nevieme sa dočkať úvodného buly o 16:15.