Tento rok máme možnosť si vychutnať Global Citizen Festival aj keď sa zrovna nenachádzame v horúcej Afrike. Spoločnosť Johnson & Johnson umožnila sledovať siedmy ročník hudobného festivalu vďaka Youtube, ktorý bude streamovať túto udalosť. Poďme sa na ňu pozrieť.(15:00)

Z dôvodov cestovania priamy prenos predčasne ukončujem. Avšak zanechávam tu link , kde môže sledovať priamy prenos z Global Citizen Festival 2018 Mandela 100 . Pozrieť si ho môžte kliknutím na  tento odkaz .

(14:51)

Dr. Jim Kim, ktorý je dlhoročným aktivistom a hlavou World Bank Group hovorí o nevyužitých zdrojoch, ktoré Afrika má. Prišiel do Afriky v roku 2003 ako doktor, a začal sa zaoberať touto problematikou viac do hĺbky.Prisľúbil, že World Bank Group daruje 1 miliardu dolárov na vzdelanie a rozvoj ľudí v krajine.

(14:31)

Ďalším účinkujúcim je Femi Kuti , nigerijský hudobník. Sorry sorry, Truth don die , Beng beng beng – aj to sú piesne ktoré Femi Kuti práve prezentuje.

(14:17)

Po vystúpení Sho Madjuzi prišla na pódium Takalani Netshitenzhe , ktorá hovorí o problémoch ktoré postihujú Afriku. Striedajú sa tu rôzni aktivisti , ktorí hovoria o finančných problémoch.

(14:00)

Vystupuje africká speváčka Sho Madjozi, ktorá sa sama nazýva „black cinderella“ čo v preklade znamená čierna popoluška. Všetky jej piesne majú africký nádych, ako napríklad pesnička Huku.

(13:55)

V krátkej pauze máme opäť krátke video, tentokrát o Nelsonovi Mandelovi, kde sa jeho rodina vyjadruje aký to bol dobrý muž, o tom ako mladí ľudia musia začať od seba a dokážu  všetko. Jeho rodina vystúpila na pódium a hovoria , že Nelson Mandela aj keď občas robil chyby , vždy zostával sám sebou a nenechal sa nikým ovplyvniť.

(13:44)

Na pódium práve vystúpil spevák Usher. Predstavenie začalo tradičnými africkými tancami. Začal piesňou Without you a ukončil to opäť africkými tancami.

(13:38)

Hostiteľ tohto festivalu je Trevor Noah. Hovorí, kto všetko sa dnes predstaví. Padli mená ako Ed Sheeran , Pharell Williams, Usher, Beyoncé a Jay-Z. Vyzýva ľudí aby sa zapojili do charitatívnej činnosti, tak ako kedysi aj Nelson Mandela.

(13:17)

Na pódiu vystúpila Naomi Cambell , ktorá uviedla prvého účinkujúceho , ktorým je Wizkid. Je to nigerejský spevák a skladateľ. Spieva svoje najznámejšie hity , ktorými sú Fever, Come closer, Soco.

(13:13)

Medzi vystúpeniami sú krátke pauzy vyplnené ukážkami o ochrane prírody, ľudských práv , o pohlavnej rovnosti, ochrane morí a oceánov , o tom aby ľudia mali rovnaké právo na prácu. Reklama je sponzorovaná firmou Johnson and Johnson.

(13:03)

Predstavil sa nám africký gospel Soweto, ktorý spieva pesničku Let it be od Beatles v gospelovom prevedení. Ospevujú Nelsona Mandelu a slobodu pre Afriku.

(13:00)

Už sa to začalo! Na pódiu vystúpil Chris Martin , líder skupiny Coldplay , ktorý má krátky preslov a poďakovanie publiku. “ Buďte dobrý k ostatným, buďte dobrý sami k sebe,“ hovorí Chris Martin.

(12:46)

Príjemné nedeľné popoludnie všetkým. O necelých 15 minút sa začne Global Citizen Festival 2018, ktorý je už siedmym ročníkom tohto hudobného festivalu. Siedmy ročník sa bude niesť v znamení pamiatky zosnulého prezidenta Juhoafrickej republiky Nelsona Mandelu , ktorý bol hlavný bojovník v politike proti rasovej odlúčenosti. Je to 100. výročie narodenia Nelsona Mandelu.