Pesničky londýnskej štvorice patria dlhodobo k najžiadanejším nahrávkam.Skupina Coldplay je najstreamovanejšou kapelou sveta. Vyplýva to zo štatistík služby Spotify.  Počet prehraní poslednej platne A Head Full Of Dreams na Spotify presiahol jednu miliardu, celkovo Coldplay v rámci platformy prekonali hranicu päť miliárd počúvnutí. K ich najúspešnejším pesničkám patria single z aktuálneho albumu – Adventure Of A Lifetime s 322 miliónmi a Hymn For The Weekend s 289 miliónmi streamov na Spotify.

Skupina na Spotify zverejnila exkluzívny materiál. Koncertný záznam Live From Spotify London obsahuje akustické verzie Everglow, Yellow, Christmas Lights, Adventure Of A Lifetime a Viva La Vida. Na YouTube navyše Coldplay publikovali nový videoklip. Natočili ho k singlovej verzii skladby Everglow.

Anglická rocková formácia Coldplay vznikla v Londýne v roku 1998. Na svojom konte majú do dnešných dní sedem štúdiových albumov a všetky sa dostali až na prvé miesto albumových rebríčkov. V júli 2000 vydali debutový Parachutes, v auguste 2002 druhý A Rush Of Blood To The Head a v júni 2005 tretí s názvom X & Y. Predaj u každého z nich prevýšil náklad desať miliónov kópií.

V júni 2008 vyšiel ich štvrtý album Viva la Vida or Death and All His Friends. Ten sa dostal na prvé miesta albumových hitparád v 36 krajinách sveta, len v prvý deň vydania sa v Spojených štátoch predalo viac ako 315-tisíc kópií, v Anglicku 125-tisíc kópií.

Piaty album Mylo Xyloto je z októbra 2011, šiesty Ghost Stories vydali v máji 2014, najnovší siedmy A Head Full Of Dreams vyšiel v decembri 2015. K diskografii patria aj štyri live a tri kompilačné albumy. V anglickej singlovej TOP 40 hitparáde majú zatiaľ dvadsaťdva piesní, v americkej trinásť. Najúspešnejšími sú Viva la Vida a Paradise, ktoré sa dostali na prvé miesto. TASR informovala Renáta Tomášová, marketingová a promo manažérka spoločnosti Warner Music Czech Republic.

Zdroj: TASR