V nedeľu večer sa v losangeleskom Microsoft Theatre konalo v poradí 43. odovzdávanie hudobných cien American Music Awards 2015. Aké róby predviedli dámy na červenom koberci a kto si odniesol sošku?Táto významná udalosť, známa aj pod skratkou AMA, patrí medzi jednu z najprestížnejších udalostí tejto jesene, a preto sa vždy môžeme spoľahnúť na vysoké zastúpenie celosvetových hviezd šoubiznisu na červenom koberci. Súčasťou American Music Awards nie je len udeľovanie cien, ale aj prehliadka outfitov, skvelé vystúpenia, ktoré naozaj stoja za to, a množstvo zaujímavých, niekedy trápnych, inokedy zábavných momentov. Poď sa preto s nami pozrieť na tohtoročných víťazov, porazených, a samozrejme aj na najkrajšie outfity a najlepšie vystúpenia z AMA.

Hviezdy večera na červenom koberci

Ako to už pri podobných udeľovaniach cien býva, celebrity sa doslova pretekajú v tom, kto vystúpi s najkrajšou róbou, najlepším outfitom a kto najviac prekvapí, či šokuje. Tento rok na červenom koberci hviezdili speváčky ako Selena Gomez, Ellie Goulding alebo Ciara. Odvážnym „lookom“ prekvapili aj modelky Gigi Hadid a Kendall Jenner.

Kendall Jenner

kendall-jenner-ama-2015-h724
Zdroj: glamour.com

Gigi Hadid, Ciara a Selena Gomez

gigi-hadid-ama-2015-h724
Zdroj: glamour.com
ciara-american-music-awards-2015-h724
Zdroj: glamour.com
selena-gomez-ama-fashion-red-carpet-2015-front-h724
Zdroj: glamour.com

 

Ellie Goulding

635838202630399954--AMA-Batch3-09
Zdroj: usatoday.com
Taylor Swift si odniesla tri ceny, hlavnú nezískala. Zdroj: celebrityhive.com
Taylor Swift si odniesla tri ceny, hlavnú nezískala. Zdroj: celebrityhive.com

Pobavené úsmevy spôsobil aj Harry Styles zo skupiny One Direction, ktorý sa pred fotografov postavil v kvietkovanom saku.

635838202571587954--AMA-Batch3-01
Zdroj: usatoday.com

Hviezdami nabité vystúpenia

Nielen odovzdávanie cien, ale aj vystúpenia na tohtoročných AMA sa niesli v znamení momentálne najpopulárnejších popových hviezd. Speváčka Taylor Swift viedla v počte nominácií (6) a aj v počte výhier – odišla s troma oceneniami, vrátane ceny za najlepší album a video roka. Hlavnú cenu za interpretku roka si odniesli aj One Direction a dominovali aj v kategórii najlepšia skupina. Dve ceny si prevzala aj Nicky Minaj či spevák The Weeknd, ale aj Florida Georgia Line. Za spoluprácu roka fanúšikovia určili hit Where Are You Now od Justina Biebera a Jack U. Nováčikom roka sa stal Sam Hunt.

Vrcholom večera bolo vystúpenie Celine Dion, ktorá si uctila tragédiu v Paríži odspievaním skladby od Edith Piaf Hymne a L´Amour.

Justin Bieber potvrdil aj týmto vystúpením svoj návrat na scénu. Potom, čo pred týždňom vydal dlhoočakávaný album Purpose, vystúpil v nedeľu na pódiu so skladbami z nového albumu ako What Do You Mean, Where Are You Now a Sorry.

Raperka a speváčka Nicki Minaj si tiež odniesla domov ocenenie AMA 2015.

nicki-minaj-speech-show-AMAs-2015-billboard-500
Zdroj: billboard.com

Speváčka Ariana Grande takisto prekvapila všetkých svojím odvážnym vystúpením k skladbe Focus.

ariana-grande-show-AMAs-2015-billboard-500
Zdroj: billboard.com

Vystúpili aj iní králi hitparád, napríklad One Direction či Selena Gomez.

Najzaujímavejšie momenty zvečnené na GIFkách

Najlepšou časťou všetkých odovzdávaní cien sú však takzvané „OMG moments“, ktoré sa vždy deň po odovzdávaní cien objavia vo GIF formátoch a stanú sa virálnymi na internete. Tento rok prekvapili Meghan Trainor a Charlie Puth, ktorí sa počas svojho vystúpenia začali spontánne bozkávať.

Charlie-and-Meghan-GIF-1448245282
Zdroj: mtv.com

Kamerám sa podarilo zachytiť aj milý moment medzi Arianou Grande a jej babičkou, ktorá jej na AMA robila sprievod.

Ari-and-Noni-1448248386
Zdroj: mtv.com

No a napokon prítomných pobavila aj paródia na videoklip Hello od speváčky Adele v podaní Slečny Piggy – paródia slúžila ako promo na film Muppets.

Miss-Piggy-Hello-1448252175
Zdroj: mtv.com

Zdroj: billboard.com, glamour.com, usatoday.com, mtv.com