Dnes od 18:00 na Skladovej určite nebude o humorné a zaujímavé situácie núdza. Užite si prvý ročník Soarée a spoznajte vašich spolužiakov v trochu inom svetle. Tešiť sa môžete na stand up, spev a hlavne improvizáciu, či už moderátorskú alebo tú hereckú.(19:40)

Týmto sa s vami dnes lúčim. Dnešná akcia bola naozaj vydarená a všetci sme sa spolu dobre zasmiali, avšak ťažko to pretaviť do tohoto online prenosu. Nabudúce musíte jednoducho prísť a užiť si to naživo. Ďakujem za pozornosť. Užite si zvyšok večera.

Priamy prenos: Kultúrne podujatie Soirée z televízie FMK
Spoločné záverečné poklonenie. Zdroj: Zuzana Húleková

 

(19:30)

Už sa pomaly blížime ku koncu, ako posledné vystúpi trio dievčat s piesňou Cesta od Kryštofa. Vyzýva publikum, aby sa pridalo tiež. Jedna z nich hrá na ukulele a spoločne im to celkom ladí. Publikum začalo tlieskať.

(19:20)

O situačný humor určite nie je núdza a každá scénka nás rozosmeje, dokonca aj účastníkov.

Priamy prenos: Kultúrne podujatie Soirée z televízie FMK
Najväčší smiech nám privolala, práve táto scénka. Zdroj Zuzana Húleková

 

(19:16)

Reklamácia, tak sa volá ďalšia hra. Dvaja účastníci, zákazník nevie, čo reklamuje, a musí prísť na to, čo reklamuje. Ten reklamuje maslo.

(19:10)

Dnešný moderátor doktor Šimončič všetkých pozýva na ďalšiu podobnú udalosť Šoušovička.

(19:02)

Ďalšia improvizácia, účastníci si vytiahnu film a musia ho zahrať, aby diváci uhádli, o aký film ide.

(18:56)

Je na rade ďalšia kniha, publikum vybralo skicár. Účastníci sa hádajú, o čom je vlastne kniha.

(18:51)

Teraz je čas na improvizáciu a aj diváci sa budú môcť zapojiť. Princíp je jednoduchý, jedna z dvoch dievčat bude autorka knihy a druhá bude moderátorka. Diváci vybrali knihu od docentky Pravdovej.

(18:47)

Tonka zase všetkých ohúrila s piesňou Shallow od Lady Gaga z filmu A star is born. Zabudla však na Bradleyho Coopera, to ale nikomu nevadí.

(18:45)

Aj vy máte občas problémy s nakupovaním?  To by ste sa určite vžili do nasledujúcej scénky.

(18:42)

Dano zožal veľký potlesk, naozaj mal veľkú dávku odvahy a vtipu.

(18:40)

,,Tak som zostal sám v meste bez peňazí, vytiahol mobil a zavolal som dievčaťu, ktoré som nevidel 2 roky. Vravím jej, otvor mi bytovku! Potrebujem niekde spať. Ona však odišla a odvtedy si nepamätám nič. Zobudil som sa až niekde v Chomci s mojím najlepším kamarátom, ktorý so mnou celý večer nebol. Vošli sme do nejakej haly a všade boli psy, rovnaké psy. Nakoniec som sa dozvedel, že kamarátka išla na výstavu psov do Chomca a myslela si, že bude dobrý nápad nás zobrať s ňou. Ona však dostala trému a tak si vravíme, ideme my vystavovať toho psa. Samozrejme, náš pes vyhral prvú cenu, preberali sme ju traja ožratí chalani. Potom sme šli ešte piť na bar.“

 (18:31)

Rozpráva príbehy, ktoré zažil s jeho spoločným kamarátom alkoholom. ,,Prišiel som na bar, pozval som babenku na bar, zistil som, že nemám ani na zápalky. Vyhadzovač na mňa zvláštne pozerá a vravím si, že moje panictvo asi nestratím s dievčaťom.“

(18:25)

Prichádza Daniel s jeho stand up výstupom.

Priamy prenos: Kultúrne podujatie Soirée z televízie FMK
Na Danielovi vôbec nebolo vidno trému. Zdroj : Zuzana Húleková

(18:24)

Nastupuje scénka Doprava! Určite každý študent pozná situáciu, keď im taxikár povie, že nemá čas a cestu MHD radšej oželia.

(18:20)

Spieva od detstva a dokonca vyhrala celoslovenskú súťaž Zlatý kľúč.

(18:17)

Tonka začala s pesničkou od Adele Make you feel my love. Každému určite naskákali zimomriavky, pretože spieva naozaj krásne.

Priamy prenos: Kultúrne podujatie Soirée z televízie FMK
Tonka má už mnoho skúseností so spievaním pred väčším publikom. Zdroj: Zuzana Húleková

(18:13)

Vstúpili sme s touto scénkou do školských čias, keď sme boli trochu sprostí a nosili sme ružové pyžamá.

(18:10)

Prvá scénka sa volá Škôlka.

Priamy prenos: Kultúrne podujatie Soirée z televízie FMK
Trio druháčok, ktoré sa preobliekli za malé škôlkarky. Zdroj Zuzana Húleková

(18:09)

Prišli sa pozrieť aj pedagógovia doktorka Lucia Škripcová a doktor Andrej Brník. Toto predstavenie je inšpirované Lasicom a Satinským.

(18:03)

,,Máme chvíľu meškanie,“ oznámil doktor Marek Šimončič, ktorý okrem učenia robí aj dídžeja. Zatiaľ nám hrá drum and bass. Kto chcel dostal do ruky plechovku Redbulla.

(17:59)

,,Na univerzite nám chýbalo niečo, kde by žiaci mohli využiť aj svoje herecké schopnosti, a tak sme pre vás pripravili Soireé. Budeme sa snažiť vytvárať viac podobných podujatí,“ povedala hlavná organizátorka podujatia Aďka Lizoňová.

(17:55)

Predstavia sa vám Tonka Zsigmondová s jej zamatovým hlasom. Daniel Szmolnický s jeho drsnou dávkou humoru a mnohí ďalší vďaka, ktorým sa určite zasmejeme. Toto podujatie sa rozhodli zorganizovať žiaci, ktorí pôsobia v FMKTV.

(17:45)

Pekné popoludnie milí spolužiaci, dnes vám touto cestou chcem priblížiť ako bude prebiehať Soirée. Bude to vtipné? Trápne? Satirické? Práve prebiehajú posledné prírpavy. Už o chvíľu to začne.