Jeden za všetkých a všetko za plechovky? Ak si pripravený vzdať sa peňazí, kreditných kariet aj milovaného mobilu a vymeniť ich za plechovky Red Bull, tak ťa delí už len krôčik od toho, aby si mohol z plných pľúc zakričať: „I can make it.“O čo ide?

Dnes už asi neexistuje vysokoškolák, ktorý by nepočul o Red Bull súťaži s názvom „Can You Make It.“ Ak by sa náhodou predsa len našiel niekto, kto netuší, o čom je reč, tak pozorne čítaj. Ide o súťaž svetoznámeho výrobcu energetického nápoja Red Bull, ktorý vyzýva študentov z celého sveta, aby si zbalili základnú výbavu a vydali sa na 7-dňovú cestu po Európe, po ktorej víťaza čaká nekonečná sláva, skvelá párty a zážitky, na ktoré nikdy nezabudne. 

Can You Make It aj v roku 2018?

Áno. Kto si počkal, ten sa aj dočkal, pretože najväčšie európske dobrodružstvo sa koná aj tento rok. Prihlasovanie sa začalo už 1.novembra 2017, ale pokračuje až do 14. februára 2018, takže máš stále dosť času na to, aby si svoj odvážny tím prihlásil na adrenalínový výlet roka.

Red Bull can you make it
Zdroj: redbull.com

Nie je to súťaž, ale dobrodružstvo

Na toto dobrodružstvo čaká 200 univerzitných tímov zo 60 krajín sveta. Štartovací gong zaznie 10. apríla 2018 v piatich európskych mestách na svete: Manchester, Madrid, Rím, Budapešť a Štokholm, odkiaľ sa vybrané tímy vyberú na jazdu svojho života. Výzva je jasná: Navštíviť minimálne šesť checkpointov a dostať sa do Amsterdamu za sedem dní.

Red Bull can you make it
Zdroj: redbull.com

Aby to nebolo také ľahké ako sa na prvé počutie zdá, základné pravidlo hovorí o tom, že všetci členovia tímu musia vymeniť svoju hotovosť, platobné karty a mobil za 24 plechoviek Red Bullu. Na svojej dobrodružnej ceste si tímy tvoria svoje vlastné príbehy, prežívajú s jediným platidlom- plechovkami Red Bull, navštevujú checkpointy, zdieľajú fotky a videá (cez smartfón, ktorý dostanú od Red Bullu, nie cez osobný), plnia úlohy z „adventure listu“ a získavajú si podporu divákov prostredníctvom sociálnych sietí. Nezabúdajte, že to, kde budú súťažiaci spať, čo budú jesť a ako sa budú prepravovať, závisí iba od ich vyjednávacích schopností.

Čo získaš?

Víťazom sa nestáva najrýchlejší tím, ale ten, ktorý si prinesie tie najbláznivejšie zážitky a bude sa môcť pochváliť najoriginálnejšími výmenami Red Bull plechoviek. Na konci súťaže sa môže tvoj tím stať národným víťazným tímom alebo celkovým víťazným tímom. Ak si už teraz vieš seba a svojich dvoch kamošov predstaviť ako plechovky ľavou zadnou vymenieňate za luxusný apartmán či jazdu loďou, čekni aj ďalšie info, ktoré ťa definitívne presvedčia, aby si to skúsil. Šup šup na: redbullcanyoumakeit.com.

Red Bull ti nedá nikdy väčšie krídla ako v momente, keď budeš stáť v cudzej krajine bez peňazí a mobilného telefónu.

MÁŠ ODVAHU AJ ODHODLANIE. ČO EŠTE POTREBUJEŠ?

  • ďalších dvoch majstrov-vyjednávačov do tímu
  • aspoň 18 rokov
  • trvalé bydlisko v rovnakej krajine ako tvoji parťáci
  • byť študentom vysokej školy
  • platné cestovné doklady
  • verejne prístupný účet na YouTube alebo Vimeo
  • 60-sekundové video, kde všetkých presvedčíš, že tvoj tím, je ten pravý
  • poslať iba jednu prihlášku za celý tím

Kompletné pravidlá aj kódex čestného správania nájdeš na: canyoumakeit.redbull.com/sk/rules/ 

Ideš do toho?

Red Bull Can You Make It je súťaž pre tých najodvážnejších zo všetkých odvážnych. Prečo? Pretože ťa prinúti vystúpiť z komfortnej zóny a ukáže ti, že neexistuje lepší pocit ako sa strmhlav pustiť do niečoho, čo si ešte nikdy neurobil. Red Bull ti nedá nikdy väčšie krídla ako v momente, keď budeš stáť v cudzej krajine bez peňazí a mobilného telefónu. Na prvý pohľad nie celkom lákavá predstava, ale na pohľad druhý, atraktívna príležitosť otestovať svoju odvahu a silu priateľstva. Tak čo? Can you make it?