Aj keď pri štúdiu na vysokej škole nemá mnoho ľudí peňazí nazvyš, študenti sa spojili a pomohli.Všetko sa začalo pred pár dňami, keď do obľúbenej skupiny medzi študentmi „Priznania vysokoškolákov“ napísala Katka, ktorá nevedela, čo má urobiť po tom, ako mala za školné zaplatiť niekoľko stoviek eur.

„Mama je vdova a na invalidnom dôchodku. Ja nakupujem len v sekáči, do školy si beriem len peniaze na cestu, čo sú tak 2 až 3 eurá. Poberala som sociálne štipendium. Som polosirota zo znevýhodnenej rodiny,“ opísala sa do priznania Katka.

Následne pokračovala s tým, že je sklamaná z toho, že jej škola nevyšla v ústrety a po prerušení štúdia zo zdravotných dôvodov musí zaplatiť 425 eur. Voči rozhodnutiu mala podať aj odvolanie, avšak bez úspechu.

Zdroj: facebook.com/Priznania vysokoškolákov

„Tak sa pýtam, ako zle na tom musí byť študent na Slovensku, aby mu odpustili školné? Máte nejaké rady, čo mám robiť?“ písala Katka.

Skvelí kolegovia

Už tesne po zverejnení statusu sa začali o tému výrazne zaujímať ďalší študenti, ktorí chceli Katke pomôcť. Len pár dní na to jej poslali dostatok financií na zaplatenie štúdia.

„Ďakujem každému, že ste boli ochotní z nášho minima, čo máme, dať aj tú trochu a že ste Katke pomohli,“ napísal správca skupiny na sociálnej sieti.

Poďakovať sa rozhodla aj samotná Katka, ktorá bola vďačná aj za ďalšiu pomoc – okrem financií aj za oblečenie, knihy a brigádu.

Zdroj: facebook.com/Priznania vysokoškolákov

„Za všetko som nesmierne vďačná. Nepomohli ste len mne, pomohli ste celej mojej rodine. Všetkých nás prekvapilo, koľko dobrých ľudí sa našlo. A celé sa to začalo tým, že som sa len potrebovala vyžalovať a poprosiť o radu. Ani v najmenšom som nečakala finančnú pomoc. Nepísala som to s takým zámerom. Lenže keď sa spojí veľa ľudí, aj tých pár eur, ktoré ste mi poslali, sa zmení na 1250 eur,“ napísala.

Šťastná študentka napísala, že si vďaka finančnej zbierke zaplatila štúdium v plnej sume. Okrem toho bude mať financie aj na prihlášku na druhý stupeň štúdia, knihy či cestovné.