Na internete za posledné dva roky došlo k závažnému nárastu prípadov popierania holokaustu a antisemitského obsahu.Uviedol to Svetový židovský kongres (WJC), na ktorý sa odvolala agentúra AP. V rámci štúdie, ktorá sa uskutočnila v súvislosti s Medzinárodným dňom pamiatky obetí holokaustu, WJC preskúmal približne 400 000 príspevkov, ktoré užívatelia na internet pridali od 1. do 24. januára 2018 a porovnal ich s príspevkami z rovnakého obdobia spred dvoch rokov.

Výskum zistil, že zatiaľ čo sa počet antisemitských príspevkov na sociálnej sieti Twitter a webových stránkach, nie sociálnych médiách, v januári zvýšil, na Instagrame, YouTube a Facebooku sa znížil. Celkovo sa však počet antisemitských príspevkov na internete v porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2016 zvýšil o 30 percent. Štúdia WJC, z ktorej citovala agentúra DPA, rozdelila príspevky podľa jednotlivých krajín, z čoho vyplynulo, že kým počet urážlivých tweetov v Nemecku klesol, v iných krajinách vrátane Švajčiarska, Srbska a Poľska stúpol.

Šéf organizácie Robert Singer uviedol, že „rozsah tohto problému (antisemitizmu na internete) je v skutočnosti hrozivý.“  Podľa Singera „je povinnosťou (internetových) spoločností, aby preukázali morálnu zodpovednosť“, a aby dodržiavali svoje smernice, ktorými „obmedzujú nenávistné prejavy“ na internete. Dodal, že „vlády by mali tento problém prísne regulovať, aby obmedzili jeho šírenie.“

Zdroj: TASR