Dnes to nebude v žiadnom prípade bežná recenzia knihy. Prečo? Kniha, ktorú vám ukážeme sa zdĺhavo opisovať jednoducho nedá. Tú treba doslova – zažiť. Ako je možné, že táto kniha obrátila mladým ľuďom život hore nohami?Môj krátky príbeh: vchádzam do veľkého kníhkupectva obzrieť si nejaké vychytené knihy. Sem-tam pekný obal, ale niečo ma zaujme – kniha s obalom (akoby) prelepeným papierovou lepiacou páskou. Je to ona – Odviaž sa! Môj bláznivý zápisník (Wreck this journal) od Keri Smith.

Postav sa na mňa. (Foto: Wreck This Journal Facebook Fanpage)

Otváram ju a tie strany listujem, hltám a od zábavy mám chuť vybehnúť von a urobiť s ňou niečo šialené. O čo ide? Táto kniha je mega interaktívna. Žiadne dlhé texty, žiadny úvod, jadro, vyvrcholenie a záver. Len čistá akcia. Od začiatku – do konca. V úvode vás varuje upozornenie, že pri tejto knihe budete robiť veľa bláznivých aktivít a možno vám obohatí život. Obsahuje kreslené ilustrácie a hneď máte chuť ju podľa zadaní pokresliť, počmárať, roztrhať, urobiť zo strany lietadielko, zavesiť ju za špagát a vyhodiť z okna – no skrátka bomba kamoš na každý dobrodružný deň.

Olej ma kávou. (Foto: Wreck This Journal Facebook Fanpage)

O tom, že kreatívna idea knihy je naozaj geniálna, svedčí jej obrovské množstvo fanúšikov, ktorí na internete zdieľajú fotky a videá, aké nezbednosti vyviedli s knihou oni.

 

Tak ak chcete zažiť dobrodružstvo a zábavu s knihokamošom nielen čítaním – môžete ísť do toho.

A hlavne – odviažte sa!