Do kín prichádza už ich siedme pokračovanie a odhaduje rekordné zisky. Hviezdne vojny sú celých tridsať rokov popkultúrnym fenoménom so ziskom 22 milárd dolárov, vďaka ktorému vznikol celý rad seriálov, kníh, komiksov, počítačových hier či iných merchandisingových produktov. Čím sú však Hviezdne vojny typické a vďaka čomu utkveli fanúšikom v pamäti?  1. „A long time ago in a galaxy far, far away…“

Skalných zamrazia už kultové úvodné titulky, ktoré sú typické šikmým donekonečna sa vo vesmíre vzďaľujúcim stĺpcom, ktorý vysvetľuje všetko, čo sa medzičasom vo vesmíre udialo. Text pripomína úvod do intergalaktickej rozprávky, je mierne nadnesený a jeho kontext vzbudzuje u zainteresovaného vždy poriadnu zvedavosť.

 

  1. Ewokovia

Tieto sympatické stvorenia pripomínajúce naše medvedíky, no z mesiaca Endor, žijú v rôznych stromových chatách a jednoduchých obydliach. Popri všetkom tom boji dobra proti zlu vám roztomilý Ewok vyčarí úsmev na tvári. Nedajte sa však oklamať vzhľadom, Ewokovia sú aj zdatní bojovníci, ak treba!

via GIPHY

  1. Princezná Leia

Záchrana krásnej princeznej je tradičným motívom medzi rozprávkami. Táto princezná však nezvykne vyplakávať v opustenej veži. Jej sily a odvahy si je vedomy aj taký Darth Vader! Princezná Leia je tak už desaťročia symbolom ženskej sily a aj vďaka nej si našlo svoju cestu k Hviezdnym vojnám aj nežné pokolenie.

via GIPHY

  1. Sila

Sila je akési energetické pole prechádzajúce naprieč celým vesmírom, ktoré spája všetko živé a je založené na rovnováhe dobra a zla. Tak, ako je Harry Potter spojený s mágiou, je život vo vesmíre spojený so Silou, ako jej neodmysliteľnou súčasťou.

via GIPHY

  1. Rytieri Jedi

Nebojácni strážcovia mieru a spravodlivosti, čo ovládajú mimoriadne schopnosti, dodržiavajú striktný morálny kódex a machrujú so svetelnými mečmi. Neznie to cool? Náboženský rytiersky rád z filmovej ságy je natoľko populárny, že z Jedi sa stalo skutočné náboženstvo a po svete má niekoľko sto tisíc registrovaných priaznivcov.

httpspinoff.comicbookresources.com20140423movie-legends-revealed-were-n-sync-members-nearly-jedi-knights
httpspinoff.comicbookresources.com
  1. Svetelné meče

Nemusel si vidieť ani jeden film a vieš, o čo ide. Repliky svetelných mečov patria k najpopulárnejším merchandisingovým produktom. Nečudo, veď stačí stlačiť gombík na rukoväti a môžeš si aj ty začať budovať rešpekt vo vesmíre.

via GIPHY

  1. Han Solo

Han sa tak chtiac-nechtiac zapojil do boja proti zlu, keď potreboval splatiť svoje dlhy a skončilo to manželstvom s princeznou Leiou.  Postava drzého a rázneho týpka z Hviezdnych vojen vyniesla Harrisonovi Fordovi nekonečnú slávu a miesto medzi najväčšími celebritami v Hollywoode.

via GIPHY

  1. Yoda

Čo z neho robí tak populárnu postavičku? Je malý, zelený, s atypickým slovosledom a muppetovským hlasom. Veľmajster rádu Jedi je neodmysliteľnou súčasťou Hviezdnych vojen a jednou z najobľúbenejších postáv. Yodu si jednoducho zamiluješ.

via GIPHY

  1. A stále nekončí…

Zrejme tu tiež pôsobí akási Sila. Aj po tridsiatich rokoch je vesmírna sága nesmierne populárna, o čom svedčí aj najnovší film Star Wars: Sila sa prebúdza. Očakáva sa enormný záujem, rekordné tržby a hlavne milióny spokojných fanúšikov, pre ktorých sú Star Wars viac, ako len film.

httpcdn.exstreamist.comwp-contentuploads201510star-wars-online-free.jpg