Sú dni, kedy nás ľudia obchádzajú oblúkom. Chceme vzťah, lásku a tá nie a nie prísť. Michal Kopecký, moderný guru lásky, nám dá návod, ako si nájsť svoju polovičku.Michal Kopecký pomáha mužom aj ženám nájsť si vysnívaného partnera, zvýšiť sebavedomie, žiť lepší život a vyjsť zo svojej ulity. Jeho prácu môžete sledovať na youtube, blogoch alebo seminároch, ktoré pravidelne organizuje. Vo svojich knihách odhaľuje mužom tajomstvá ako byť skutoční gentlemani. Tiež radí ženám ako sa nezblázniť z mužov a zo vzťahov.

Si veľmi aktívny človek a neustále na sebe pracuješ. Napísal si knihy, ktoré sa stali bestsellermi – Ako ju získať, Príťažlivosť, máš blog akozbaliť.sk, ďalší, kde radíš v podnikaní. Čo ďalšie plánuješ do budúcna?

Aktuálnou novinkou je, že web akozbalit.sk sa bude vylepšovať a zanikne. Na jeho popole vznikne nový projekt chlap20.sk, kde budem chlapom pomáhať, aby boli lepšími a prinášali ženám lepšie zážitky. Idem rebrandovať a  vystavať úplne nový projekt pre chlapov. Pracujem aj na blogu akonachlapa.sk, ktorý som vytvoril minulý rok pre ženy. Tam majú ženy možnosť vzdelávať sa a získavať rady ako na chlapov.

Čo ťa priviedlo k myšlienke pomáhať ľuďom nájsť si partnera?

Sám som mal s tým dosť veľký problém. Bol som nesebavedomý, nekomunikatívny, introvertný chalan, ktorý si chcel nájsť partnerku, ale nemal šťastie na ženy. Potom po vysokej škole som sa začal so ženami viac baviť, začal som si písať na pokeci. Zistil som, že problémy mužov a žien sú väčšinou rovnaké – chlap sa neozve, nenapíše alebo mne nejaká baba napíše, že nemá čas alebo si nikoho nehľadá. Zistil som, že každý z nás rieši vzťahy, len nevieme ako ich vyriešiť, aby sme si partnera našli, aby sme boli spokojní. Moja kamarátka mi navrhla, aby som napísal knihu.Tak vznikol v roku 2012 blog s názvom akozbalit.sk, tam som začal písať články, točiť videá, ktoré radia chlapom ako na ženy.

ako ju zbaliť, ako si nájsť partnera
Zdroj: facebook Michala Kopeckého

Čo mužom najviac prekáža na ženách?

Môže to byť aj to isté. Čo prekáža mužom na ženách je, že muž už zo svojej podstaty je lovec, chce ženu dobíjať, získavať, chce prejsť nejakými prekážkami, aby si ju zaslúžil. Najviac mužom prekáža, keď žena nie je výzva, keď je ľahko dostupná, keď sa s ním chce hneď stretnúť, keď mu sama vypisuje, keď mu vyvoláva, keď mu prejavuje svoje city ešte predtým než on pre to niečo spravil, keď mu posiela svoje fotky, keď sa s ním chce bozkávať alebo vyspať na prvom stretnutí. Toto muža poteší, nehovorím, že nie, jeho ego rastie, ale o tú ženu stráca záujem.

A čo naopak ženám na mužoch?

Čo prekáža ženám na mužoch sú z mojich skúseností dve veci: prvá, že chlapi ich chcú na to jedno, za čo si mimochodom môžu ženy a nie chlapi. Ženy, keď to nebudú chlapom vysielať, vyžarovať, nebudú si dávať na instagram, na facebook provokatívne fotky, nebudú s nimi hneď flirtovať a nebudú im posielať svoje, povedzme, všelijaké fotky, chlapi ich na to jedno nebudú chcieť.

Sú vzťahy v dnešnej dobe poznačené sociálnymi sieťami, zoznamkami a akým spôsobom?

Určite, vidíš to všade, keď vyjdeš z domu von. Na zastávke kočka vyťukáva, odpisuje na správy. Ja som si to všimol už v roku 2007, keď som prišiel prvýkrát na pokec, že je to obrovské miesto a príležitosť. Pre ľudí, ktorí by na seba inak nenarazili, pre chlapov, ktorí sú hanbliví, ktorí sa boja ženu osloviť. Ja som bol taký istý, mal som strach z odmietnutia, nezoznamoval som sa so ženami osobne, online cesta bola pre mňa bezbolestná. Na druhej strane sú chlapi, ktorí majú 30, 35 rokov makajú, sú manažérmi, úspešnými podnikateľmi a nemajú čas chodiť niekde zoznamovať sa so ženami, ale počas obednej pauzy sa prihlásia na facebook alebo na nejakú zoznamku, napíšu si a rozšíria svoj okruh známych.

Ako je možné udržať si niekoho pozornosť pri toľkých sociálnych sieťach a zoznamkách?

Z pohľadu chlapa, mňa zaujímali hlavne tie ženy a chcel som ich o to viac, keď som sa o ne musel viac snažiť. Písali sme si, ona bola online a nenapísala mi, nemala čas, bola zaneprázdnená, potom mi ukázala trošku záujem, napísala mi, zaujímala sa o mňa, pýtala sa otázky, ale potom opäť skĺzla k nezáujmu. Takže taká hra na mačku a myš. Toto ma kedysi fakt hnevalo a chcel som proti tomu bojovať, ale potom som pochopil, že toto je to, čo aj ženy aj chlapi potrebujú – nejakú výzvu, vzrušenie, nehovorím ignorácia alebo nezáujem, ale striedanie záujmu a nezáujmu.

 

Gram činu je viac ako tona vedomostí.

Učíš mužov ako zbaliť ženu, aj keď to je iba začiatok. Čo je podľa teba kľúčom k dlhodobému šťastnému vzťahu?

Neučím chlapov ako zbaliť ženu, to je také prvoplánové, čo evokuje ten názov. Aby to nebolo len také prvoplánové, že ju oslovia, získajú, vyspia sa s ňou, ale aby aj boli vo vzťahu a vydržalo to dlhodobo, tak treba byť na minimálne rovnakej priečke v rebríčku hodnoty a udržiavať to. Platí, že vrana k vrane sadá aj v rámci osobných hodnôt. Tajomstvom a kľúčom k dlhodobému vzťahu je byť tie dve vrany, ktoré sú si podobné, majú rovnakú predstavu o budúcnosti, majú podobné hodnoty, rešpektovať, tolerovať potreby partnera, a byť s ním v pohode, nie, že chcem ho zmeniť.

ako ju zbaliť, ako si nájsť partnera, ako ju získať
Zdroj: facebook Michala Kopeckého

 

Aký je najväčší mýtus o ženách, ktorému muži veria?

Je ich asi 30. Jeden z najväčších je, že ženy idú len po peniazoch a po výzore. Toto vyvraciam v tisícoch príkladoch. Celé je to postavené na aktuálnej hodnote chlapa.  Čo ja odporúčam chlapom je makať na všetkých oblastiach vo svojom živote. Byť lepším chlapom, nie baliť ženy, skúšať na ne finty, triky, krátkodobo ich oblafnúť na bavorák, kľúče na stole, machrovanie, že sa teraz nejako inak oblečú. Naopak, zlepšovať svoje sebavedomie, vystupovanie, komunikačné schopnosti. Nakoniec zistia, že priťahujú úplne iný typ žien, ale toto nebude samozrejme zo dňa na deň, trochu to trvá.

Čo by si poradil chlapcovi, ktorý by si veľmi chcel nájsť dievča, ale nemá odvahu a nevie, kde ju hľadať? Možno taký hanblivejší typ, introvertný.

Veľa šťastia. Bude sám najbližších 5, 10 rokov, prípadne si nájde nejakú ženu, ktorá mu bude skákať po hlave, ktorá bude maximálne na tej úrovni, na ktorej je on. Ja mu poradím v tomto momente zabudnúť na ženy, začať pracovať na sebe, dať si 30, 60, 90-dňovú výzvu bez žien. Nebude im písať, nebude ich riešiť, nebude sa o ne zaujímať, nebude ich volať na rande, nič. Začne sa zaujímať sám o seba, aby naštartoval nejakú prácu na sebe a našiel si záľubu, či už sám alebo medzi ľuďmi a venoval sa viac tomu, čo ho baví. Keď ho baví robiť web stránky, nech robí web stránky, keď ho baví bicyklovať, nech sa tomu venuje, nech robí toho viac. Aby vyplnil svoj život  vecami, ktoré ho bavia.

 

Choďte svojmu šťastiu naproti.

 

Učíš chlapov ako byť pánom božským. Aké sú kvality pána božského?

Pán božský je sebavedomý, charizmatický, vie sa dobre obliekať, v tom, v čom sa dobre cíti. Nehovorím, že to musí byť sako, kravata, môže to byť aj mikina, pokiaľ to vie predať. Mal by sa o seba starať, o zovňajšok aj vnútro, pracovať na svojom myslení, viac si veriť, mal by vedieť vychádzať aj s ostatnými ženami, s čašníčkami. Mal by mať dobrý vzťah s matkou, pracovať na tom, aby bol lepším chlapom, čo sa týka slušnosti, pracovať na svojich koníčkoch, byť v niečom úspešný.

ako ju zbaliť, ako si nájsť partnera
Zdroj: facebook Michala Kopeckého

Aké sú najlepšie netradičné miesta na zoznamovanie?

Všade. Základná otázka je, kde sú ženy? Všade, kde ideš ty. Je na prechode, stojí v rade v obchode za tebou, v knižnici, v saune, vo wellnesse, je čašníčka, ktorá ťa obsluhuje, banková pracovníčka. Nikdy som nebol zástancom balenia alebo oslovovania žien po klasických miestach ako bar, ulica, diskotéka, na to sú iní „experti“. Som zástancom toho, že žijem svoj život, chodím medzi ľudí, nesedím doma, radšej si idem pozrieť film do mesta, nie doma na počítači, idem s priateľmi von, popritom narážam na ženy, ktoré sú príležitosti na zoznámenie. A tie sú všade, stačí len otvoriť oči.

Čo by si poradil niekomu, kto to už pri hľadaní partnera alebo partnerky vzdal?

Veľa šťastia, naozaj. Veľa ľudí hovorí, ja už som spravil všetko preto, a mňa to už nebaví. Všetko preto sú asi dva pokusy a dve sklamania. To je preklad toho, čo oni povedia, vzdal som to, skúsil som to. Čím viac špagiet hádžeš na stenu, tým viac ich zostane prilepených. Ja som bol odmietnutý od tisícok žien. Čo mi neodpísali, keď som im písal na internete, čo sa so mnou nechceli baviť ďalej, keď sme sa začali baviť osobne, čo sa so mnou stretli, ale nechceli sa stretnúť opakovane, chceli byť len kamarátky, čiže tisícky žien ma odmietli, ale za tú jednu, ktorú mám dnes to stálo, neriešim už tie, čo ma odmietli. Nato, aby si spoznal svoju princeznú, musíš pobozkať stovky žiab. Nevieš, či to bude druhá alebo 258. To nikto nevie.

Ako by malo vyzerať ideálne prvé rande a ako sa môžeme čo najlepšie pripraviť?

Nevolať to rande a neísť na rande. Vyvracia to niektoré veci, na ktoré sme zvyknutí. Keď zavoláš ženu na rande, tak to aj berieš. Tá žena už bola na zopár rande, vie ako to prebieha, že sú od toho očakávania. Mám ho pobozkať, nemám ho pobozkať, platí on, neplatí on? Máme ísť do reštaurácie alebo kam? Keď si predstavíš rande, napadne ti reštaurácia, sme nahodení, takí strojení, rozprávame sa hodinu a pol a sme napätí. Odporúčam chlapom a ženám dať si rande až ako tretie, piate stretnutie.

Ako sa môže muž ukázať v tom najlepšom svetle pred ženou?

Nesnažiť sa ukazovať v najlepšom svetle pred ženou. Vyznie to ako klišé, ale byť sám sebou, byť tou najlepšou verziou seba samého a nič neočakávať. Nesnažiť sa ženu zaujať, ale byť tak hodnotným, príťažlivým, zaujímavým chlapom, že tá žena sa bude chcieť páčiť jemu a bude robiť všetko preto, aby s ňou chcel byť znova.

Akými vetami by mohli muži osloviť úplne cudziu ženu a nadviazať rozhovor?

Toto je klasická otázka, ktorú chlapi riešia a majú v hlave. Neexistuje jedna veta a spôsob ako zbaliť každú ženu. Z jednoduchého dôvodu – tá žena môže mať naozaj priateľa, zlú náladu, môže byť s kamarátkami, čokoľvek. Mne a ostatným chlapom najlepšie fungovalo, nie snažiť sa zbaliť babu, ale situačné zoznámenie. Narážam na to, že ženy sú všade, je množstvo situácií, do ktorých sa pri ženách dostaneš. Keď stojíš v rade v obchode, nadviaž rozhovor s babou za tebou. Povedz jej, že má pekný náramok, účes, ale nesnaž sa ju zbaliť. Žena nemôže mať pocit, že od nej niečo chceš, že ju ideš baliť, lebo v momente má nasadený obranný mechanizmus. Muž čelí vlastnému strachu: musím ju zaujať, musím byť vtipný, vypýtať si od nej kontakt. Je to scenár až po dôchodok. Netreba sa zaoberať takýmito vecami, ale žiť v danom okamihu a využívať príležitosti.

Mnohé ženy sú z chlapov znechutené a vyjadrujú sa, že normálneho chlapa dnes už nie je možné nájsť. Aký je nato tvoj názor?

Budem zlý, ale čo vyžaruješ, to priťahuješ. Vždy sa treba pozrieť na seba, prečo v mojom okolí nie sú zaujímaví, „normálni“ chlapi a pozrieť sa nato, čo robím a ako myslím, čo publikujem na sociálnych sieťach, čím sa snažím chlapov zaujať, čím tých chlapov priťahujem. Keď neustále kočka priťahuje samých grázlov, kreténov, debilov, ktorí sa na ňu vyvyšujú, sú agresívni, a sú to totálne zlí chlapci, tak to neznamená, že taká je väčšinová časť populácie, ale to len znamená, že ona niečo vysiela zo svojho správania, myslenia, výzoru, vďaka čomu priťahuje tento typ chlapov. Treba si urobiť audit toho, čo rozpráva, kam chodí von, ako sa oblieka.

Ako môže žena nájsť vysnívaného chlapa?

Byť vysnívanou ženou. Akého chlapa chcem? Kto je pre mňa pán božský? Mal by byť podnikateľ, športovec, mal by byť vysoký, blond? Pre každú je to niečo iné. Aká by som mala byť žena, ako by som sa mala správať, vystupovať, myslieť, akú by som mala mať prácu, hodnoty, aby som takého chlapa zaujala? Kde som aktuálne, čo mám robiť pre to, aby som sa dostala na takú úroveň a získala toho vysnívaného chlapa, tak aby sa o mňa zaujímal? Tento pán božský sa zaujíma tiež len o vysnívanú ženu, ktorá je minimálne na takej úrovni ako on, prípadne vyššie. Čiže, mrzí ma to dámy, ale treba zdvihnúť zadok a makať na sebe. Presne tak ako chlapi.

V tvojej knihe aj seminároch sa nesústreďuješ len na krátkodobé efekty, ale aj na dlhodobé šťastie. Ako je možné mať čo najlepší, najšťastnejší a najkvalitnejší život?

Sústrediť sa na dlhodobé výsledky a robiť všetko preto a každý deň pracovať, aby som mal lepší, kvalitnejší, šťastnejší život. Jesť zdravšie jedlo, makať na svojom tele, kondícii, cvičiť, zvyšovať si sebavedomie, venovať sa niečomu, čo ťa napĺňa, baví, mať svoje koníčky, vášne, životné poslanie, ísť si za tým. Každý deň vstávať skôr, robiť o niečo viac ako robia ostatní, prinášať niečo tomuto svetu, vzdelávať sa, učiť sa od tých, ktorí sú tam, kde chceš byť ty, a robiť veci mimo tvojej komfortnej zóny. Robiť si pestrý život po všetkých stránkach a neustále rásť a napredovať.

Aké sú najväčšie mýty o láske pri hľadaní partnera, ktorým ľudia veria?

On príde sám. Jedného dňa to osud zariadi, ja budem čakať. Ako film od Evity: Všetko alebo nič. Jedného dňa pôjdem niekde do práce a narazím na neho. Na prechode pre chodcov do mňa narazí ten vysnívaný chlap, spadnú mi veci, pozrieme si do očí a vyššia moc zasiahne. To sú rozprávky, ktorými sa kŕmia ženy. Treba aktívne vyhľadávať príležitosti, chodiť medzi ľudí, dávať tomu šancu, byť otvorený zoznámeniu, byť na sociálnych sieťach, možno na zoznamkách, usmievať sa, pozerať sa na tých chlapov a dávať im príležitosť, aby sa s tebou chceli zoznámiť. Keď hodíš dostatočne veľa špagiet na stenu, tak niektoré zostanú prilepené a jedna tam zostane už navždy.

Chcel by si na záver odkázať niečo čitateľom?

Choďte svojmu šťastiu naproti. Začnite, uvedomte si, že budete veľakrát odmietnutý a viackrát sklamaný, ale za toho jedného partnera alebo partnerku to stojí.