Síce ich z duše neznášaš, ale po pár pivách na ne tancuješ ako parketový lev.K vysokoškolskému životu neodmysliteľne patrí legendárna beánia prvákov. Táto veľkolepá, najväčšia študentská party semestra má väčšinou za úlohu privítať prvákov a akosi im priblížiť o čom (okrem štúdia) budú najbližšie roky na ich vysokej škole. Či už si prvák, alebo už máš prvú beániu za sebou, isto vieš, že by si túto prvú veľkú „zoznamku“ nemal zmeškať. Nielen preto, že máš konečne dôvod sa pekne obliecť a budeš na mieste, kde alkohol tečie prúdom – beánia je dôležitá aj preto, že sa zoznámiš so spolužiakmi, nadviažeš nové priateľstvá a zistíš, že ti po škole pobehujú aj celkom pekné baby a chalani, len si si ich na prednáške nevšimol. Aha, a ešte budeš tancovať. To ti je dúfam jasné už z plagátu, ktorý príchod tejto legendárnej zábavy oznamoval niekoľko týždňov predtým, než si si kúpil lístky.

Tanečná zábava, či diskotéka, je dôležitou súčasťou každej beánie. Niektoré školy riešia „tancovačku“ tým, že pozvú kapelu, alebo populárneho interpreta a spravia z beánie koncert. Niekedy sa spoliehajú iba na kvalitného dídžeja, ktorý bude hrať hity až do rána bieleho. A vo väčšine prípadov tieto dve spoja. Tak či onak, tancovať sa bude. A bude sa tancovať na nové hity, ale aj na legendárne, nestarnúce piesne, ktoré rozhýbu každého. Preto sme pre teba pripravili takú menšiu ochutnávku piesní, ktorým sa na tvojej beánii zaručene nevyhneš. Či už sa ti tieto hity páčia alebo si myslíš, že sú to iba „odrhovačky“, priprav sa na to, že ich určite budeš počuť. Tak si obuj tanečné topánky a priprav sa to, že na tvojej beánií bude znieť:

10. Lou Bega – Mambo No. 5

Kto by predsa nepoznal túto skladbu. Nikto netuší, kto ju spieva, kedy vyšla, ani prečo sa stala taká populárna. No buď si istá, že ak poznáš minimálne jednu Moniku alebo Eriku, budete sa na beánií všetci tešiť spolu s nimi, že ich v tejto piesni spomínajú.

9. Dara Rolins – Čo o mne vieš

Keď sa ešte Dara Rolins volala Darinka Rolincová, nahrala túto, dnes už retro pieseň, ktorá odvtedy zdobí playlisty stužkových, beánií, plesov, svadieb a osláv po celom Slovensku. Možno práve preto, že aj keď ju už každý pozná naspamäť, vždy dokáže vyčariť úsmev na tvári. Čakaj teda, že si na túto pieseň zatancuješ aj s hanblivejšími spolužiačkami.

8. Shakira – Waka Waka (This Time For Africa)

Pesnička, ktorú naspievala kolumbijská speváčka Shakira a bola hymnou Majstrovstiev sveta vo futbale 2010, sa nakoniec stala takým obrovským hitom, že ju dodnes hrajú nielen rádiá, ale aj dídžeji na beániach. Je preto načase, aby si oprášil svoje „Waka waka“ pohyby, ktoré si sa pred pár rokmi naučil – možno nimi niekoho na tvojej beánií očaríš!

7. Pomáda megamix

Je to jasné, film Pomáda videl každý a soundtrack k tomuto filmu je nesmrteľný. No ruku na srdce, kto niekedy počul inú verziu, ako tento megamix? Neboj sa, oplatí sa nacvičiť Travoltove pohyby, na tancovanie v páre sú ako stvorené!

6. Don Omar – Danza Kuduro 

Tento španielsko-portugalský, mierne „kolotočársky“ hit od speváka Dona Omara je stále úspechom na každej párty. Či už sa ti tento hit páči, alebo nie, priprav sa na to, že na tvojej beánii ho počuť budeš. A áno, budeš naňho musieť aj tancovať, pretože niekomu z tvojej partie sa bude (ešte) páčiť.

5. EGO ft. Robert Burian – Žijeme len raz

Egov letný hit z roku 2012 nesie posolstvo pre niekoľko generácií po nás. Aj keď si sa tejto pesničky už prepočúval, stavíme sa, že na beánke o polnoci bude s Egom skákať celý klub – vrátane teba.

4. Spice Girls – Wannabe

Pri tomto hite 90. rokov si nejedno dievča zaspomína, ktorá členka britskej skupiny Spice Girls sa jej najviac pozdávala a ktorou vždy chcela byť. A my si myslíme, že tento hit bude v playliste všetkých osláv a zábav ešte poriadne dlho. Wannabe je pieseň o priateľstve, tak si ju poriadne uži so svojimi (novými) priateľmi.

3. Michel Teló – Ai Se Eu Te Pego

Keďže pesničky, ktorým väčšina z nás nerozumie, sú pre nás a naše diskotéky stále niečím zaujímavé, je dosť možné, že budeš počuť na beánií aspoň raz aj nejaký gangnamský štýl, alebo aj túto „odrhovačku“. Ak ti už lezie na nervy, spomeň si na to, ako si sa učil tanečné pohyby z klipu, keď bola pesnička ešte „čerstvá“.

2. Pharrell Williams – Happy

Aj napriek tomu, že si sa možno nikdy necítil tak ako miestnosť bez strechy, tlieskať, tancovať a tešiť sa na túto skladbu budeš. Pri tomto Pharrellovom hite možno uvidíš na parkete aj spolužiakov, ktorých ešte nepoznáš, a možno dokonca aj profesorov!

1.Los del Rio – Macarena

Iba jedna rada: netvár sa, že kroky nepoznáš. Každý ich pozná. Tak sa poriadne odviaž a uži si Macarenu!

Tak a už ti ostáva len pekne sa vyobliekať, obuť si pohodlnú obuv a užiť si tvoju legendárnu beániu. Poriadne sa zabav! Určite neoľutuješ.

Zdroj: youtube.com, ohmymag.com