Ak ťa už nebavia nekonečné série a retrománia prinášajúca stále nové prerábky úspešných filmov, nenechaj si ujsť tieto výnimočné filmy.Sausage Party
Keď sa povie animovaný film pre dospelých, málokto si predstaví klasickú Disney/Pixarovku, v ktorej partia rozdielnych postavičiek zažíva aristotelovskú drámu plnú prekonávania prekážok a nachádzania porozumenia s epickým happyendom. Výnimkou potvrdzujúcou toto pravidlo by mal byť prvý počítačovo animovaný film s R-ratingom v distribúcii Sony Pictures. Ide o príbeh párka, ktorý prišiel na to, čo sa stane s jedlom, ktoré má to šťastie opustiť regály obchodov v nákupnom košíku. Či a pod akým názvom pôjde Sausage Party do našich kín, sa dozvieme už toto leto.


Swiss Army Man
Vtipov o prdoch v kinematografii nikdy nie je dosť, ale tých podarených je len pár. Ak by dvojica neznámych filmárov povedala, že na nich založí film, tak jeho scenár producenti asi nebudú ani otvárať. Žijeme však vo výnimočných časoch, kde už nekonečné retro naozaj nikoho nebaví, a tak sa stalo, že tento film nielenže vznikol, ale stal sa jedným z highlightov posledného ročníka festivalu Sundance. Swiss Army Man rozpráva príbeh stroskotanca, ktorý sa skamaráti s mŕtvolou vyplavenou na pláž a vďaka jej špeciálnym schopnostiam nájde cestu z opusteného ostrova. Čo dodať?


Iron Sky: Coming Race
Záver roka bude patriť premiére dlho očakávaného pokračovania filmu Iron Sky (2012). Ak ste ho ešte nevideli, tak to rýchlo napravte. Epický konšpiračný príbeh s nacistami na mesiaci, ktorý sa u nás napokon nedostal do riadnej distribúcie je napriek skromnému budgetu lepší než niektoré filmy, ktoré paroduje (podobne ako býva zvykom u skupiny Laibach, ktorá sa postarala o soundrack). Druhý diel je opäť sprevádzaný crowdfundingovou kampaňou s trailerom, v ktorom sa americká prezidentka stretáva s Hitlerom na hailujúcom tyranosaurovi. Treba vidieť.