Tento článok nie je o drogách.Bazalka

Nenáročná bylinka, ktorá sa dá zohnať už aj predpestovaná v kvetináčoch. Samozrejme si ju môžete vypestovať aj sami zo semien. Ak máte balkón, je to ideálne miesto. Bazalka totiž obľubuje slnečné miesta. Pokojne ju ale môžete nechať aj na parapete okna, ak naň dopadá dostatok slnečných lúčov. Pozor však na prievan, ten bazalka neobľubuje. Okrem toho, že odpudzuje dotieravý hmyz, dokáže aj jedlu poriadne pridať na hodnote. Cestoviny sú isto základnou potravinou v bojových podmienkach. Stačí ich osviežiť bazalkou a zabudnúť na kečup so syrom. Alebo to risknúť  a pripraviť bazalkový drink.

via GIPHY

Mäta

Podporuje funkciu pečene, čo sa študentom s bohatým spoločenským životom môže zísť. Mäta pôsobí aj proti nespavosti, stresu a bolestiam hlavy. Pre študenta ako stvorená. Aj mätu zoženiete predpestovanú v kvetináčoch, prípadne stačí nechať vo vode zakoreniť odrezky alebo zakúpiť sadenice.

pestovanie na internáte
Zdroj: pixabay.com

Stačí jej nájsť pekné miestečko v byte a postarať sa o ňu. Odvďačí sa vám voňavými lístkami, ktoré môžete použiť napríklad na prípravu sviežeho mojita pre spolubývajúcich. Musíte ju však udržiavať v teple a pravidelne ju zalievať. Sucho a chlad znáša len ťažko.

Tymián

pestovanie na internáte
Zdroj: pixabay.com

Opäť jedna nenáročná bylina pre lenivých. Tymián kúpite už vypestovaný v záhradkárstve alebo si ho tiež môžete vypestovať zo semien. Semienka sa do zeme nezahrabávajú, ale stačí ich jemne do pôdy v kvetináči zatlačiť. Na slniečku a bezveternom mieste vám pomaly, ale isto vyrastie táto výrazne aromatická korenina. Dodá úžasnú vôňu napríklad grilovanej zelenine alebo šampiňónom. V lete ho môžete tiež použiť na dotvorenie citrónovej limonády.

Šalát

Áno, aj zelenina sa dá vypestovať v hrantíku na balkóne. Pri šalátoch je opäť dôležité slniečko. Ak vonku stúpnu teploty nad 15 °C, nezabudnite na častejšie zavlažovanie. Od marca začína sezóna sejby letných šalátov. Šup, šup do najbližšieho záhradkárstva. Možno už v júli posilníte svoju redukčnú diétu aj takýmto kúskom. Jeho obsah, mimochodom, tvorí vyše 90 % vody. A aby ste nezostali iba pri zelených listoch, vyskúšajte takýto mňamkový mrkvovo-jabĺčkovo-šalátový šalát.

Salad Nightmare

There's nothing more horrifying.

Posted by SOML on 14. marec 2017

Cherry paradajky, chili papričky

Zeleninka aj pre lenivejších. Štipľavé mini papričky aj rajčiny sa dajú zohnať predpestované v kvetináčoch. Ako pripraviť cherry paradajky či chilli papričky, vám isto veľa nemusím hovoriť. Ale môj typ pre vás je jednoduchý. Ak nezvládnete chilli papričky spotrebovať, môžete si ich zakonzervovať ako pesto.

pestovanie na internáte
Zdroj: pixabay.com

Pestovanie na internáte teraz poteší aj kreatívne duše. Čo tak namaľovať si kvetináče? Ak budete chcieť rastlinku presadiť, nezabúdajte, je ju najlepšie vysadiť do bohato zavlaženej pôdy. Tiež si dajte pozor aby kvetináč mal otvory na prepúšťanie nadbytočnej vody. Ak sa rozhodnete pre vyššie rastliny, určite k nim nainštalujte aj podperu proti nárazom vetra, ak sa rozhodnete využiť balkón.