Na Slovensku by si ich teda hľadal márne.  1. Beatles

Kde: Liverpool Hope University

Rodiskom známej rocknrollovej skupiny  je Liverpool, a preto sa nemožno čudovať, že práve v tomto meste je jediný študijný program svojho druhu s názvom Beatles. Podstatou štúdia  je skúmanie priebehu populárnej hudby za posledných 50 rokov. Žiaci pritom používajú tvorbu skupiny Beatles ako prípadovú štúdiu.

via GIPHY

  1. Pestovanie konope

Kde: Oaksterdam University, Kalifornia

Momentálne sa určite rozžiarili nejedny prižmúrené očká. Študovať pestovanie konope nie je výplod psychotropnej fantázie, ale fakt. Výučba ťa zasvätí do histórie, politiky, legislatívy ale najmä pestovania a spôsobu využitia konope.

via GIPHY

  1. Komédia

Kde: Humber College, Toronto

Máme tu niečo pre vtipálkov. Ak si myslíš, že máš zmysel pre humor vedz, že existuje aj škola, ktorá ti to potvrdí diplomom. Po jej absolvovaní máš možno vyššiu šancu na uplatnenie ako absolvent klasickej školy. Môžeš sa živiť ako profesionálny komik, standupista alebo scenárista.

via GIPHY

  1. Sexualita

Kde: San Francisco State University

Univerzita v San Franciscu ponúka tento netypický program už päť desaťročí. Nie je to však len o tom, čo ťa napadne ako prvé. Študenti sa počas štúdia ponoria do širokej škály tém obklopujúcich ľudskú sexualitu. Či už ide o zastúpenie v umení, literatúre alebo sociálnej spravodlivosti pre sexuálne menšiny.

via GIPHY

  1. Populárna kultúra

Kde: Bowling Green State University, Ohio

Wow tak toto chceš! Ak si aj ty fičíš na instagrame, facebooku, rôznych appkách, seriáloch a podobne, toto je niečo pre teba. My, deti tejto doby máme digitálne média už v krvi, a preto milujeme všetky novinky. Na univerzite v Ohiu študenti skúmajú televízne seriály, trendy, najmodernejšie domy, autá, hudbu, slávnostné udalosti, časopisy a mnohé iné. Na základe toho potom porovnávajú históriu a najnovšie trendy súčasnej doby. Ako absolvent tejto školy sa môžeš zamestnať v oblastí marketingu, PR, médií a podobne.

via GIPHY

  1. Kde inde študovať hry ako vo Vegas?

Kde:  University of Nevada, Las Vegas

Ak ťa fascinujú hry, hracie stroje a kasína, tak tento študijný odbor je stvorený práve pre teba. Pozor tvojou vášňou však nemá byť vysedávanie v herni  za automatom, práve naopak. Ty sa staneš tým, kto tvorí a vymýšľa herný dizajn. A že sa v tomto biznise točia veľké peniaze, o tom niet pochýb.

via GIPHY

  1. Manažment kvetinárstva

Kde:  Mississippi State University

Máme tu niečo pre nežnejšie pohlavie. Študovanie kvetinového manažmentu sľubuje nadobudnutie  vedomostí  v oblasti kvetinového maloobchodu, veľkoobchodu, dizajnu a stylingu. Uchádzačovi ponúka aj prehĺbenie obchodných zručností čo sa týka nakupovania, marketingu, merchandisingu ako aj samotného predaja.

via GIPHY

  1. Fermentácia

Kde: Appalachian State University, Severná Karolína

Skočíme na jedno? Túto otázku počuješ asi často. Študenti vedy fermentácie majú vlastný neziskový pivovar, kde sa učia výrobe obľúbeného moku – piva. Nie je to však tak celkom med lízať. Na to, aby si v tejto profesii uspel musíš disponovať silnými poznatkami z chémie a biológie. Ďalej už pokračuješ vo vzdelávaní sa v oblasti obchodu, marketingu a podnikateľských princípoch. Na zdravie!

via GIPHY

  1. Veda rozhodovania

Kde:  Indiana University

Ak patríš ku chronicky nerozhodným ľudom tento študijný program zrejme nebude tvojou šálkou kávy. Štúdium na univerzite v Indiane nie je však len o otázkach a odpovediach áno či nie. Človek sa tu naučí, ako robiť správne obchodné rozhodnutia. Na základe aplikovania výskumov a rôznych analýz sa absolvent stáva odborníkom a uplatniť sa môže vo finančnej oblasti alebo v oblasti informačných technológií.

via GIPHY

  1. Hydinárstvo

Kde:  Texas A&M

Okej. Nepredpokladáme, že hydina je to, čo ťa fascinuje a chcel by si to študovať, ale keby náhodou Texas je tým správnym miestom. Po preštudovaní popisu štúdia ťa však musíme sklamať, nebude to žiadna hračka. Tento program zahŕňa kurzy biológie, chémie, zoológie a dokonca aj matematiku! Pre študentov sú tiež pripravené hodiny rozprávania na verejnosti a technické písanie. Kto by to bol povedal, že hydinárstvo je taká makačka? Otázku, či bolo skôr vajce alebo sliepka necháme radšej na kompetentných.

via GIPHY

Zdroj: mentalfloss