Mladík z českého Liberca trpel depresiami a droga mu mala pomôcť. Tiež ste netušili, že LSD môže mať takéto účinky? Ani my. Informáciu priniesol český spravodajský portál.Marek H. (21) z Liberca trpel depresiami, ktoré sa pokúsil vyriešiť pomocou LSD. Droga začala účinkovať hneď po užití a z mladíka sa stal sibírsky tiger, ktorý chytil stopu a rozutekal sa do lesa. Jeho lov zachytili fotopasce až v Poľsku. Lesníci nevedeli čo robiť, keď na záberoch videli nahého muža, ktorý behá po lese po štyroch, presne ako skutočný tiger! Sibírsky! Rozhodli sa preto fotografie odovzdať polícii, ktorá muža identifikovala.

screen-shot-2016-12-02-at-2-33-14-pm

Marek sa vraj policajtom priznal, že chytil stopu, ktorú musel nasledovať na základe prirodzených tigrích pudov. Za osem hodín sa mu podarilo prebehnúť 25 kilometrov, pričom sa držal hranice medzi Nemeckom a Poľskom. Keď uvážime pohyb na štyroch končatinách cez les, je to úctyhodný výkon. Za tento výkon Marek zaplatil pokutu, kedže pri zatýkaní sa u neho žiadne drogy nenašli. Tiež nie je známe, či sa mu podarilo niečo uloviť.

Nezabúdajme, že LSD je nelegálne a senzácie nemusia byť pravdivé. Český spravodajský portál tv.nova.cz informoval o zvláštnom účinku drogy včera, 1. decembra a slovenské tvnoviny.sk sa o pár hodín neskôr inšpirovali. Kliky a zdieľania začali rásť. Český portál však neuviedol zdroj článku. Fotografie vraj pochádzajú od poľskej polície. Veríte spravodajským portálom vo všetkom? Nemali by ste. Nepravdivé a neoverené informácie totiž vôbec nie sú výsadou alternatívnych médií. (edit: aj keď tie serióznejšie sa aspoň ospravedlnia, keď ich niekto upozorní)

Fotografie pochádzajú z univerzity vo Virginii v USA. V blízkosti univerzity sa nachádza prírodná oblasť, v ktorej je zhruba 24 kamier s pohybovými senzormi a infračervenými spúšťačmi. Výskumní pracovníci a študenti biológie zachytávajú pomocou kamier fotografie vzácnych zvierat. Fotografie nahého človeka zverejnila na Twitteri profesorka Marcella J. Kelly.

Profesorka pre portál motherboard.vice.com vysvetlila ako vznikla situácia a prekvapivo nejde o drogy. Muž objavil v lese dve fotopasce a rozhodol sa pózovať nahý, čím zaskočil študenta, ktorý kontroloval úlovky kamier. Čin neznámeho muža nie je úplne ojedinelý a výnimočný. Pre pracovníkov v oblasti biológie a štúdia populácie živočíchov to nebolo prvý a určite ani posledný krát. Kamery sa nachádzajú v blízkosti turistických chodníkov a netreba ich dlho hľadať.

Ako sa z jednej situácie stane úplne iná? Bodaj by bola problémom jazyková bariéra. Všetko značí tomu, že niekto úmyselne zneužil fotografie aby spôsobil falošnú senzáciu a celý obsah článku si VYMYSLEL. Možno v okolí Liberca skutočne behajú ľudia nahí po lese po užívaní drog. Nie sme však tak ďaleko, aby sme mali dôkaz. Bod za kreativitu pre autora českého článku a druhý bod pre autora slovenského článku za bratskú spolupatričnosť.

PS: Overovať, overovať, overovať zdroje informácií!

Zdroj: tv.nova.cz, tvnoviny.sk, motherboard.vice.com