Kanadský herec známy z viacerých hollywoodskych produkcií sa stal laureátom titulu Muž roka podľa študentskej skupiny divadelníkov z Harvardovej univerzity.Herec Ryan Reynolds (40) si tak prevzal ich cenu Hasty Pudding Award. Už na sklonku januára sa rovnakej pocty v ženskej kategórii dostalo herečke a autorke Octavii Spencer (46), ktorá si takisto prevzala trofej v podobe pudingovej misy.

Having the best conversation. #goldenglobes

A photo posted by Ryan Reynolds (@vancityreynolds) on

Medzi doterajšími laureátmi humorného – avšak pozitívneho – ocenenia za „trvalý a efektný príspevok do sveta zábavy“ figurujú okrem iných i Tom Cruise, Julia Roberts, Meryl Streep, Harrison Ford a Clint Eastwood. V uplynulých rokoch sa medzi ocenených zaradili aj Richard Gere a Halle Berry (2006), Ben Stiller a Scarlett Johansson (2007), Christopher Walken a Charlize Theron (2008).

Ďalej to boli James Franco a Renée Zellweger (2009), Justin Timberlake i Anne Hathaway (2010), Jay Leno a Julianne Moore (2011), Jason Segel a Claire Danes (2012), Kiefer Sutherland a Marion Cotillard (2013),. Neil Patrick Harris a Helen Mirren (2014), či Chris Pratt a Amy Poehler (2015). Vlani ocenili dvojicu Joseph Gordon-Lewitt a Kerry Washington.

Zdroj: TASR