Čo všetko sa dá robiť medzi štyrmi stenami internátnej izby? A nie je to len izbovica.Jasper píše rap

Jasper (na snímke hore) sa venuje rapu už 8 rokov. Občasný hluk na internáte mu neprekáža, nasadí si slúchadlá a je vo svojom živle. Rap nie je len o speve, ale aj o slove. Svoje texty píše v internátnej izbe a často sa necháva strhnúť múzou. Mojou najväčšou inšpiráciou sú zaujímaví ľudia, ktorých tu stretávam a tiež cestovanie, ktoré milujem,“ prezradil. Momentálne sa teší z novej piesne, ktorá vychádza hlboko z intrákového undergroundu.

Michal robí biznis

Michal má v živote jasno. Cez víkend kameruje svadby, cez týždeň štyri dni škola a strihanie záberov z najkrajšieho dňa mnohých žien. Video je jeho vášňou. Beriem, beriem. Nasadia sa obrúčky, prvý manželský bozk a potom zábava. Vedľa z izby sa ozýva „Načo pôjdem domov“ a je dostrihané.

Strihá svadby
Ďalšia svadba bude mať nádherné video. Vďaka Michalovi. (Zdroj: Adrián Senderák)

Fero komponuje hudbu

František voľný čas na internáte vyplňa tónmi a melódiami zo svojho midi kontroléra. Prepája ho s počítačom, v ktorom syntezuje, moduluje a nahráva zvuky. Fúúha. Zdá sa vám to komplikované? Po lopate povedané – robí hudbu. Je to pre neho úžasné odreagovanie popri študentských povinnostiach.

Tvorí hudbu
František na svoje klávesy nedá dopustiť. (Zdroj: Adrián Senderák)

Jeho prvý track – Olympic trvá síce 6 minút, ale je čo počúvať.

Cvičí o sto šesť

Janka preferuje zdravý životný štýl. Nielen na tanieri, ale aj v rámci poctivého tréningu. Keď je vonku zima alebo nemá čas pri učení vybehnúť von, izba sa mihom rozcvičky stáva posilňovňou. A raz a dva…

cvičí
Jankina „posilňovňa“. (Zdroj: Janka Pavlovičová)

A čo zaujímavé robíš na internáte ty?

Napíš nám na: namet@gaudeo.sk