Ak aspoň trochu patríte medzi fanúšikov skutočných kriminálnych prípadov, pri týchto podcastoch si zaručene prídete na svoje.Podcasty, alebo aj zvukové záznamy či relácie uverejnené na internete môžu mať rôzne podoby. Pre milovníkov témy krimi sme pripravili zoznam piatich najlepších kriminálnych podcastov o skutočných prípadoch.

1. CRIMINAL 

Podcast, ktorý vychádza dvakrát do mesiaca vás vtiahne do deja od samotného začiatku. Moderátorka tohto podcastu, Phoebe Judge, pomáha svojím podmanivým hlasom dostať vás do deja. V podcaste sa objavujú nové metódy odhaľovania zločincov, ktoré majú priniesť svetlo do zabudnutých prípadov z minulosti. Každá epizóda oboznamuje svojich poslucháčov so staro-novým prípadom, ktorý roky zapadal prachom. Krimi podcast s názvom Criminal je dostupný na oficiálnej stránke tu.

2. S-TOWN 

Začať počúvať krimi podcast S-TOWN, by ste mali s otvorenou mysľou a bez akýchkoľvek informácií, o čom bude nasledujúca nahrávka. Ide o investigatívnu reláciu, hosťovanú Brianom Reedom, ktorá patrí medzi najpopulárnejšie „true crime“ podcasty súčasnosti. Len 4 dni po zverejnení, si S-TOWN vypočulo viac ako 10 miliónov ľudí. Na jeho tvorbe sa podieľali rovnakí producenti ako na Criminal, preto je zrejmé, že sa máte na čo tešiť hneď od prvej epizódy. Podcast vznikol na podnet fanúšika, ktorý takmer rok posielal e-maily tvorcom Criminal a prosil ich, aby prišli vyriešiť údajnú vraždu v jeho rodnom meste. Podcast je dostupný tu.

View this post on Instagram

The beautiful #STown artwork is by @ValeroDoval.

A post shared by S-Town Podcast (@stownpodcast) on

3. DIRTY JOHN 

Dirty John, ktorý patrí medzi najpútavejšie krimi podcasty, vás nechá až do poslednej epizódy zmätených a s otázkou, čo sa vlastne stalo. Prezentovaný bol prostredníctvom The Los Angeles Times a moderoval ho žurnalista Christopher Goffard. Dirty John je pútavým príbehom o krátkom, ale o to rušnejšom manželstve Debry Newells a Johna Meehana. Pri odhalení niektorých skutočností v nahrávke je dobré si pripomenúť, že naozaj ide o podcast, ktorý len mapuje skutočné udalosti, a nie o fascinujúci vymyslený príbeh. Všetky epizódy nájdete tu. 

 

4. THE HEAVEN’S GATE

The Heaven’s Gate je trochu iným žánrom kriminálneho podcastu. Je to hlavne preto, že od začiatku vieme ako sa tento prípad skončil. Podcast opisuje masovú samovraždu, ktorá sa odohrala v náboženskom kulte nazývanom „Nebeská brána“ v 70. rokoch 20. storočia. Moderátor Glynn Washington v 10 epizódach mapuje všetky okolnosti vedúce k udalosti, ktorá stále v mnohých ľuďoch vyvoláva otázky – prečo a či sa tejto situácii nedalo zabrániť. Príbeh je dostupný zadarmo v aplikácii Stitcher. 

5. IN THE DARK 

V tomto podcaste hostiteľka, Madeleine Baran, skúma prípad Curtisa Flowersa, ktorý bol 6-krát stíhaný za ten istý zločin a vo všetkých prípadoch bol prehlásený za nevinného. In the dark patrí vďaka svojim hĺbkovým rozhovorom a reportážam medzi jeden z najlepších investigatívnych podcastov súčasnosti. Druhá sezóna je vysielaná práve teraz a nájdete ju na tomto odkaze.