Jeseň sprevádza okrem krásnych farieb, chladného počasia, vetra či dažďa aj ženský problém, čo si obliecť, ak „chcem byť aj pôvabná, aj v pohode“. Vybrala som sa do secondhandu a pripravila som pre vás niekoľko outfitov, ktoré kúpite za babku a zostanete pritom stále štýlové.Mnohým ľudom síce evokuje slovo secondhand len obnosené a nepoužiteľné veci, no napriek tomu sú u nás nákupy z druhej ruky čoraz populárnejšie. Preto som sa rozhodla ukázať ľudom, že nakupovanie v „sekáčoch“ už nie je hanba, priam naopak – o tom svedčí aj fakt, že v podobných obchodoch nakupujú napríklad aj známe blogerky. V sekáči vás čakajú veci, ktoré si rozhodne môže dovoliť každý a neutratí pritom hotový majland. My sme tam našli naozaj chic kúsky na sychravé počasie. Tak poďme na to!

Ako správne kombinovať

Základom celého jesenného outfitu je rozhodne vhodná bunda alebo kabátik, ktorý ťa zohreje aj ochráni pred strasťami dažďa, vetra či chladu. My sme natrafili na ružovú jesennú koženkovú bundu, ktorá stála len 6,20 eur.  Bunda nemala na sebe žiadne známky opotrebovania, vyzerala krásne a dokonale sedela. Pod ružovú bundičku sme sa snažili doladiť výrazný kúsok – voľba padla na oranžovočervenú blúzku z veľmi príjemného materiálu. Jej dominantou sú zlaté komponenty v oblasti dekoltu. Cena tejto blúzky bola taktiež nízka, nestála ani 3 eurá.

Musím dodať, že variant s blúzkou je síce odvážny a farebný ako jeseň sama, avšak vzhľadom na ľahkosť šifónu ju odporúčam skôr na slnečný deň počas babieho leta. Podobnú koženkovú bundu však vynosíte bez problémov aj k hrubším materiálom.

Koženka za 6,20 eur, červená blúzka za 3 eurá.
Koženka za 6,20 eur, červená blúzka za 3 eurá.
Elegancia zo sekáču za 10,50.
Elegancia zo sekáču za 10,50.

Elegantne a zároveň funkčne

Aj túto možnosť nám ponúkol obchod z druhej ruky. I keď v tomto škaredom počasí trávime svoj voľný čas skôr v interiéroch ako v exteriéroch, vonkajšiemu chladu sa nevyhneme. My sme sa rozhodli siahnuť po jednoduchých, ale hrejivých čiernych šatách, ktoré sme skombinovali so sakom a jemným šálikom, ktorý pomohol outfit oživiť. A teraz hádaj čo! Za celý „jesenný elegantný set“ sme dali dokopy ohromných 10,50 €.

V ďalšom sekáčovom výbere sme sa snažili zostaviť a prispôsobiť oblečenie bežnému dňu, či už na kávu s priateľmi, obed alebo len všednú prechádzku v parku. Zvolili sme preto dlhší kabát (8,90 €), biele tielko (1 €) a hrubší sveter (2,10 €). Skombinovali sme ich spolu s členkovými topánkami (5,90 €), ktoré vďaka vnútornej kožušinke dokážu perfektne zahriať.

Zahriať aj zaujať. Spolu s topánkami za 16,90 eur.
Zahriať aj zaujať. Spolu s topánkami za 16,90 eur.
Bordová je ideálna farba na jeseň. Oversize šaty za 6,50 eura.
Bordová je ideálna farba na jeseň. Oversize šaty za 6,50 eura.

Ležérne a zároveň vkusné?

Väčšina žien má problémy s tým, ako sa pohodlne, no vkusne obliecť. Ak chceš „byť v pohode“, ale chceš pritom vyzerať aj vkusne a ladne, myslím, že hrubšie úpletové šaty sú pre teba jasná voľba, ktorou rozhodne nič nepokazíš. Over size veľkosťou dokážeš zakryť aj zopár nedokonalostí a padne určite vhod napríklad pri dlhších cestách – už sa v porovnaní s úzkymi džínsami nebudeš viac cítiť stiesneno. A to za bezkonkurenčných 6,50 €!