Vieš si predstaviť, že by existovala na tvojej univerzite súťaž o najlepšiu fotku nahého zadku? Že by sa tvoji spolužiaci fotili pri soche filozofa Konštantína alebo v univerzitnej knižnici či rovno na Šafku pred právnickou fakultou? A kto by to bol povedal, že na serióznej Cambridge university je toto realitou?Cambridskí študenti sa už nejaký ten rok pretekajú v naozaj bizarnej disciplíne. Víťazom sa stane ten študent, ktorý pošle do redakcie čo najoriginálnejšiu fotografiu svojej nahej postavy so zreteľom na dve zadné polovičky. Aby súťaž mala toho právneho univerzitného ducha, nahé telo musí pózovať na viac či menej známom mieste cambridgského areálu. Vyhrá ten, kto tieto dve základné pravidlá zmixuje čo najlepšie. Sexi zadok je samozrejme veľkým plusom. Hlasovanie a vyhlásenie výsledkov zabezpečuje magazín The Tab.

Nezvyčajnú súťaž organizuje magazín už niekoľko rokov. Poďme sa pozrieť na najzaujímavejších kandidátov roku 2015.

Študent matematiky William odkázal svojou fotkou potenciálnym darcom hlasov, že sa často a rád prechádza po rímsach Cambridgu a premýšľa na kvalitou cementu a taktiež ako vybudovať lepší svet.

cambridge best bump
Zdroj: thetab.com

Budúca historička Liz otvára svojou fotografiou debatu o vnímaní rámcov. Je fascinovaná prepojením veľkomesta a ľudskej psychiky a je presvedčená, že náš hektický modernizmus odvádza pozornosť od vidieckej povahy ľudstva.

sútaž o najkrajsie zadky cambridge
Zdroj: TheTab.com

Medik George sa húževnato venuje prelomeniu paradigmy postideologickej globálnej megaštruktúry. Rád číta Gramsciho a chcel by byť investičným bankárom.

cambrige sútaz o najkrajší zadok
Zdroj: thetab.com

Na rade je víťazka súťaže Kate, ktorá študuje prírodné vedy. Hlasy čitateľov však zrejme nedostala za oroginálnu fotku. „Myslela som si že odfotiť sa nahá vedľa sochy, ktorá predstavuje ľudskú individualitu minulosti bude umelecké. Ja som totiž predstavoala súčasnú individualitu,“ prezradila Kate. Čitateľom sa však zrejme páčil viac jej zadok.

sutaz o najkrajsi zadok cambridge
Zdroj: thetab.com

Len o niečo viac než 5% hlasov získal Andrew, ktorý študuje anglosaskú a keltskú kultúru. Jeho fotka je spomedzi všetkých kompozične najlepšie vyriešená, no úspech aj tak získala žena.

Zdroj: thetab.com
Zdroj: thetab.com

Študentka francúžštiny Charlotte sa svojou fotkou snažila presvedčiť ľudí, že mužský škodoradostný pohľad na svet sa dá zmeniť len radikálnou akciou.

Zdroj: thetab.com
Zdroj: thetab.com