Lásku môžeme nájsť všade. Dokonca aj prostredníctvom toho malého zariadenia, ktorý nosíme vždy pri sebe. Stačí si nainštalovať aplikáciu online zoznamiek a začať „swipovať“.Vymoženosti techniky v súčasnosti zasahujú do mnohých oblastí života, aj hľadania partnerov. Prostredníctvom dotazníka na tému online zoznamky, sme  sa zamerali hlavne na generáciu Z. Prieskumu sa zúčastnilo 95 respondentov, avšak z toho väčšinový podiel zastupovalo ženské pohlavie. Veková hranica sa pohybovala cca od 20 do 25 rokov.

Online zoznamky – ako to funguje ?

Pár klikov alebo potiahnutie prsta doprava či doľava. To sú kroky, pri hľadaní lásky cez internet. Žiadne nesmelé pohľady, polhodinové premýšľanie ako ju/ho osloviť. A ako to funguje? Jednoducho. Vyplnením profilu a nahodenou fotkou si zaradený do kolobehu „swipovania“. Je na tebe či informácie na tvojom profile, ba dokonca fotky budú pravdivé. 53,7% z respondentov sa riadi mottom – lož má krátke nohy. Čo sa týka fotografií, len 7,5% opýtaných sa „skrášli“ menším retušom.

INFOGRAFIKA: Online zoznamky ako nové platformy na hľadanie lásky
Zdroj: giphy.com

Dôvody pre registráciu na online zoznamkách

Rozhodnutia, ktoré robíme vo svojich životoch, majú svoj dôvod. Ako sa hovorí – za každým úspešným mužom, stojí žena. Tak aj za každým vytvoreným profilom je účel. Čo ľudia hľadajú na online zoznamkách ? Možno budeš prekvapený, ale len 10,8% respondentov má vytvorený profil s cieľom nájsť sexuálneho partnera. Ak momentálne sedíš na prednáške je možné, že polovica prítomných sa zabáva či už na Badoo alebo Tindri. Totižto až 73,5 % ľudí hlasovalo, práve za zábavu ako hlavný účel ich profilu.

Prvé stretnutie – čo očakávať a aké je najvhodnejšie miesto?

Či už patríš medzi skupinu, ktorá hľadá vážnu známosť, priateľstvo alebo sexuálneho partnera, stretnutie ťa neminie. Čo si oblečieš alebo či v tvojej kabelke bude pripravený slzný sprej je na tebe. Veľkú váhu má totiž miesto stretnutia. V tejto otázke sa väčšina (61,1%) priklonila k odpovedi – na verejnosti. Hoci si s danou osobou v kontakte dlhšiu dobu, nikdy nevieš, čo sa z toho vykľuje. Fakt, že sa nášho prieskumu zúčastnili hlavne ženy, stretnutie na verejnosti je múdrejšou voľbou.

INFOGRAFIKA: Online zoznamky ako nové platformy na hľadanie lásky
Zdroj: giphy.com