V Británii sa 23. februára odovzdávali hudobné ceny Brit Awards 2017.Za najlepšieho britského mužského sólového interpreta vyhlásili zosnulého speváka Davida Bowieho. Jeho platňu Blackstar zároveň vyhlásili za najlepší album roka. David Bowie zomrel v januári 2016 a tento jeho posledný album získal už viacero ocenení. Zároveň počas galavečera vzdali poctu i ďalšej zosnulej legende, Georgeovi Michaelovi.

Za najlepšiu britskú ženskú sólovú interpretku vyhlásili Emeli Sandé, ktorá vlani vydala album Long Live the Angels. Za najlepšiu britskú skupinu vyhlásili The 1975. Skupina vlani vydala album s názvom I Like It When You Sleep, for You Are So Beautiful Yet So Unaware of It.

Najlepším britským singlom sa stal Shout Out To My Ex od dievčenskej skupiny Little Mix. Britský spevák Rag ‚n‘ Bone Man bol vyhlásený za objav roka. Jeho megahit Human bodoval na oboch stranách Atlantiku. V kategórii najlepšia medzinárodná sólová interpretka zvíťazila Američanka Beyoncé a v kategórii najlepší medzinárodný sólový interpret Kanaďan Drake. Za najlepšiu zahraničnú skupinu vyhlásili A Tribe Called Quest z USA.

Zdroj: TASR