Internetové trendy sú často divné a mnoho ľudí im vôbec nerozumie. K jedným z najpopulárnejších trendov patria aj videá, v ktorých sa ľudia hrajú so slizom, ktorý pri tom tvorí zaujímavé zvuky.Ak by ste vyhľadávali slovíčko „slime“ v hashtagoch na Instagrame, privítalo by vás viac ako 1,7 milióna výsledkov. Medzi top príspevkami sa nachádzajú najmä videá, kde ľudia používajú sliz na vytvorenie uspokojivých zvukov. Profily vytvorené len za účelom videí so slizom častokrát dosahujú státisíce sledovateľov. Medzi najpopulárnejšie patrí napríklad používateľ @rad.slime, ktorý má takmer 300 tisíc sledovateľov.

Mnoho ľudí sa rozhodlo túto popularitu využiť a vytvorili si obchodíky, kde sliz predávajú. Obsah samotných videí sa tiež líši. V niektorých videách autori príspevkov zdieľajú so svojimi fanúšikmi aj recepty, ako si môžu sliz vytvoriť doma sami. Samotné slizy sa odlišujú aj v textúre, farbe či pridaných ingredienciách.

Reakcie na videá sú rôzne. Niektorí tvrdia, že ich pravidelné zvuky upokojujú, iným sa zdajú nepríjemné. Videá so slizom sa mnohokrát zaraďujú do kategórie ASMR videí (Autonomous Sensory Meridian Response). Sú to teda videá, ktoré akusticky navodzujú niečo ako „mozgový orgazmus“. Tento termín sa používa na opisovanie príjemných pocitov mrazenia, ktoré pociťujeme v mozgu a pozdĺž chrbtice.

BANANA ??

A post shared by ?Latina? (@waveslimes) on

Ako si sliz vyrobiť doma?

Videá nie sú limitované len na Instagrame. Na Youtube sa ich začalo objavovať čoraz viac a viac. Videá so slizom sú populárne najmä preto, lebo je naozaj lacné si ich vyrobiť doma. Mnohým ľuďom videá taktiež pomáhajú pri upokojení záchvatov paniky alebo pri zaspávaní. Nižšie ponúkame video návod, ako si relaxačný sliz môžete vytvoriť doma za pár minút.

Či už sa vám tento trend pozdáva, alebo nie, na Instagrame sa mu určite nevyhnete. Preto mu rozhodne dajte aspoň jednu šancu. Nasaďte si slúchadlá, nájdite si video a možno práve vy patríte medzi ľudí, ktorým videá so slizom dokážu pomôcť relaxovať.