Najobjektívnejšie spravodajstvo mal počas leta Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS).V prieskume verejnej mienky, ktorý v júli až septembri realizovala agentúra Median SK, označilo spravodajstvo RTVS za najobjektívnejšie 24 percent opýtaných. Prieskum robila agentúra na vzorke 2081 respondentov.

Tesne druhá skončila TV Markíza, ktorú si vybralo 23,8 percenta respondentov. Spravodajskú TA3 uviedlo 18,1 percenta a TV JOJ spomenulo 15,9 percenta respondentov. Inú televíziu uviedlo 2,1 percenta opýtaných. Respondenti mohli určiť len jednu televíziu, pričom 15,5 percenta sa k otázke nevyjadrilo.

Respondenti odpovedali na otázku, „ktorá televízia má podľa Vás najobjektívnejšie spravodajstvo?“ „Prvýkrát za dobu sledovania bolo ako najobjektívnejšie spravodajstvo najčastejšie označované spravodajstvo Slovenskej televízie. Avšak rozdiel medzi STV a TV Markíza je zanedbateľný,“ uvádza Median SK. Vývoj TV Markíza zatiaľ nie je podľa agentúry možné hodnotiť ako trend. „Je v rámci štatistickej odchýlky. O tom, či ide o vývoj, alebo o náhodný pohyb, viac napovedia ďalšie výsledky,“ uzatvára agentúra.

Zdroj: TASR