Prehľad toho najzaujímavejšieho, čo sa minulý týždeň odohralo. Kúsok z politiky, školy, zo zahraničia, kde lásku ponímajú trochu inak a bláznov tam akoby zhadzovali z lietadla. Nechýbajú novinky z Trnavy či zo športu.Aj človek, ktorý miluje prekvapenia, má toho už vážne dosť. Nielen že Martin nedorazil na bielom koni, voľby do VÚC sú rozporuplné (síce to nie je až také prekvapujúce), ale ešte aj Brno začína rozmýšľať nad výstavbou metra. Jeseň je už definitívne na odchode, je čas oprášiť bežky a lyže ukryté na pôjde. Lyžiarska sezóna klope na dvere. Ak ste si doteraz nenašli brigádu popri škole, nezúfajte, sezónne práce doženú výdavky a čo-to ostane aj na celodenný lístok v lyžiarskom stredisku. V plnom prúde sú prípravy na Vianoce, obchodné centrá už vyvesili a „vysvetielkovali“ svoje útroby, mestá zvážajú na námestie živo-mŕtve stromčeky.

weekend bf GIF

1. Ten naivný s ľudskou tvárou

Aj keď je tomu 25 rokov, čo opustil svet, jeho slová a názory sú plné inšpirácie aj v dnešných dňoch. 7. novembra 2017 (t. j. v utorok) si ľudia pietnou spomienkou pripomenuli tragické úmrtie Alexandra Dubčeka.  Jeden z mála komunistov vtedajšej doby, ktorý si zachoval chladnú hlavu a vrelé srdce. Jeho životnú dráhu, tak ako aj postoje a činy, obsahuje nejedna kniha.

„Neočakávaný“ bozk od predsedu Národnej rady SR A. Danka. Zdroj: facebook.com/noviny.sk – spravodajstvo TV JOJ)

2. Kto mlčí, ten svedčí (?)

Pomaly utíchajúca téma, nedávne voľby do VÚC, ešte stále nedáva spávať niektorým politikom. Na dlhé očakávanie všetkých médií po 6 dňoch volieb prehovoril na tlačovej konferencii  aj samotný predseda vlády Robert Fico. Či už túto dlhšiu odmlku spravil Fico náročky, ako tvrdí: ,,Úmyselne som si vybral prestávku, aby som pozoroval atmosféru, ktorá sa rozpútala po voľbách,“ alebo potreboval pár dní na rozdýchanie výsledkov, jedno je isté. Tohtoročné voľby patria Matovičovi a jeho OĽANO.

R. Fico v dokazovaní získania najviac poslancov. Zdroj: t4.aimg.sk /magaziny

3. Pomoc pre všetkých nevedomých od FMK

Už tretí rok FMK UCM spúšťa projekt na svojej oficiálnej webovej stránke. Cieľom je odpovedať nielen študentom, ale aj záujemcom o štúdium na rôznorodé otázky týkajúce sa tak školy a vyučovania, ako aj prednášajúcich či priestorov univerzity (nejeden tu totiž zablúdi/l).

 computer pc buy macbook computer smash GIF

4. Nový hlas a staronový éter

Po 12 rokoch nastala pre Trnavský kraj rapídna zmena. Novým županom sa stal Jozef Viskupič. Nechytá sa len zlej dopravnej situácie v okresoch, na ktorých chce intenzívne makať, ale chce pokračovať v stretávaní sa s primátormi a starostami v kraji. Trnavou nezaznie len nový hlas župana, ale aj nové Trnavské rádio, ktoré začne oficiálne vysielať 17. novembra 2017, na počesť tohto symbolického dňa slobody. Nenadväzuje na svojich predchodcov. V prvý deň vysielania privíta mnoho zaujímavých hosťov, ktorí pochádzajú alebo pôsobili v Trnave.

Naladiť si ma môžete už o niekoľko dní. Zdroj: mediawatch.dog /wp-content

5. Najvášnivejší Valentín nás ešte len čaká. Tu je ochutnávka

50 odtieňov sa dočkalo vyvrcholenia svojej trilógie. Už 14. februára 2018 sa môžeme tešiť na svetovú premiéru tohto slávneho sfilmovaného knižného bestselleru.

6. Krajina, ktorá udelila viac práv robotovi ako vlastným ženám

Saudská Arábia, ktorá nie práve najférovejšie jedná so svojimi občiankami, ako prvá na svete udelila občianske práva tzv. sociálnemu robotovi. Tento robot dostal meno Sophia a je výtvorom firmy Hanson Robotics. Aj takýto „vynález“ nám dokazuje, že robotika sa vyvíja míľovými krokmi.

offended excuse me GIF

7. Slovenka na víťaznom stupienku

V 2. kole SP Petra Vlhová zdolala svoju najväčšiu rivalku Mikaelu Shiffrinovú, ktorá za ňou zaostávala o desatinu sekundy. V celkovom poradí SP sa tak umiestnila na 2. mieste so 115 bodmi.

To pravé zlato si zaslúžia len praví víťazi. Zdroj: petavlhova.sk/

8. Všehochuť v ľudskom tele

Na internete je plno „exotov“, ktorí skáču hlava-nehlava vo výškach, hádžu sa pod autá, strkajú petardy tam, kde nemajú. Avšak titul „nenažranec roka“ si zaslúži práve tento chlapík. Na YouTube pod názvom skippy62able nájdete práve jeho. Rád láme svetové rekordy a pokúša sa zjesť v ohromných dávkach jedlá, ktoré iní jedia len na ochutnávku. Od žeravých čili papričiek, galónu pokazeného mlieka, pár kaktusov, po 150 kuracích nugetiek. Skrátka, asi sa ešte stále hľadá, čo by mohol mať zo všetkého jedla najradšej.