Pozrite si s nami fotografie z pietnej spomienky na zavraždeného Jána Kuciaka a jeho snúbenicu
V Trenčíne si uctili zavraždeného Jána Kuciaka a jeho snúbenicu pamätným zhromaždením. Pri príležitosti 1. výročia od tragédie odhalili pamätník na Šturovom námestí. Prinášame fotoreportáž.
21. február 2018 je deň, ktorý sa čiernymi písmenami zapísal do histórie Slovenska. Vo štvrtok uplynul presne rok odo dňa, kedy bola uskutočnená brutálna vražda dvoch mladých ľudí. Pamiatkou na túto tragédiu je pamätník pre Jána Kuciaka a jeho snúbenicu.
V Trenčíne na Štúrovom námestí sa pri príležitosti výročia zišlo asi 700 ľudí. Obyvatelia nielen Trenčína, ale aj ostatných miest doma aj v zahraničí si spolu pripomenuli tento deň. Súčasťou programu bolo čítanie úryvku z knihy Umlčaní. Knihu, ktorú napísal šéfredaktor portálu Aktuality.sk, Marek Vagovič, spolu s kolektívom.
Súčasťou pietnej spomienky v Trenčíne bolo aj odhalenie pamätníka na počesť dvoch mladých ľudí. Jeho autorom je výtvarník Peter Kalmus. Pamätník pre Jána Kuciaka a jeho snúbenicu sa skladá z prvkov kameňa, skla a vygravírovanej fotografie snúbencov. Odhaliť ho prišiel mladší brat Jána Kuciaka, Jozef Kuciak mladší.
Pozrite si s nami emotívne fotografie. Ich autorom je mladý fotograf Matej Mikloš.










Viac o informácií o tejto smutnej udalosti si môžete prečítať tu.
Súvisiace príspevky
Reklama
Reklama
Najčítanejšie posledných 7 dní
Pyramídy v Bosne – šokujúca skutočnosť alebo špinavý biznis? by Zuzana Točená
Burlesque: O čom je skutočné umenie zvádzania? by Žaneta Kováčiková
Nejedia mäso, neužívajú omamné látky, nemajú nemanželský sex. Hare Krišna tak, ako ich nepoznáte by Bianka Verešová
15 tipov na návštevu opustených budov pre začínajúcich urbexerov by Martin Macko
10 odrhovačiek, na ktoré si zaručene zatancuješ na tvojej beánii by Dominika
Sleduj nás