Sviatok všetkých fanúšikov pop kultúry, seriálov, filmov, komiksov či hier priláka na jeseň do Viedne tisícky návštevníkov.Druhý ročník viedenského Comic-Conu (VIECC) sa uskutoční od 19. do 20. novembra v priestoroch výstaviska Messe Wien. „O organizáciu sa aj tento rok postarajú známe agentúry, ktoré stoja za Comic-Conom v New Yorku či Star Wars Celebration,“ TASR informoval za organizátorov podujatia Juraj Vedej. Ako ďalej uviedol, prvý ročník Comic-Conu v metropole Rakúska navštívilo vyše 17 000 ľudí, z ktorých viac než tisícku tvorili Slováci. Okrem nich mali svoje zastúpenie aj Česi, Maďari či Poliaci. Tento rok organizátori očakávajú ešte väčší záujem a odhadujú prekročenie hranice 25 000 návštevníkov.

#vacation #comiccon #sandiego #xmen #relaxtime #martini guess it's dirty martini time @billykonstantine @sinfullygrinch

A photo posted by Jimmy Vanegas (@newyorker4eva) on

Preto sa rozhodli rozšíriť výstavnú plochu na 23 000 m2. Priestor tak poskytnú viac ako 300 vystavovateľom. Viedenský Comic-Con navštívia aj viaceré hviezdy zábavného priemyslu. Predstaví sa hviezda seriálu Star Trek: Voyager, americká herečka Jeri Ryan, ktorá sa objavila aj v televíznych sériách O. C. California či Zákon a poriadok: Špeciálna jednotka, britský herec John Rhys-Davies (Indiana Jones, Pán prsteňov) či nórsky umelec Kristian Nairn alias Hodor z kultového seriálu Hra o tróny. Na podujatie zavítajú aj tvorcovia komiksov Achdé, Chris Hamer či Adam Hughes.

Season 1 – Season 6 ❤️ #holdthedoor #hodor #gotseason6 #gameofthrones #hbo

A photo posted by InstaThrones (@gameofthronesnotofficial) on

Po druhý raz sa vo Viedni uskutoční šampionát v Cosplay, kde budú účastníci súťažiť o najlepší vlastnoručne vyrobený kostým filmových, seriálových, komiksových postáv alebo hrdinov z rôznych hier. „VIECC Championship of Cosplay patrí k najväčším a najprestížnejším kostýmovým súťažiam v Európe a je aj jednou zo zastávok svetového šampionátu v Cosplay Quest for the Crown,“ dodal Juraj Vedej. Súťažiaci sa môžu prihlásiť do štyroch rôznych kategórií, z ktorých absolútny víťaz získa možnosť súťažiť o titul Crown Champion of Cosplay v apríli 2017 v Chicagu.

Zdroj: TASR