So 44,5 miliónmi návštevníkov a príjmami v celkovej výške 172 miliónov eur bol rok 2016 zlatým rokom pre talianske múzeá.Povedal to taliansky minister kultúry Dario Franceschini, ktorý to označil za najlepší výsledok v dejinách Talianska a za absolútny návštevnícky rekord talianskych múzeí.

•If the word doesn't exist, invent it; but first be sure it doesn't exist•

A photo posted by Enrico Guzzoni (@enrico95) on

Návštevnosť stúpla o štyri percentá v porovnaní s rokom 2015: vlani talianske múzeá navštívilo o 1,2 milióna viac ľudí ako v roku 2015 a o šesť miliónov viac ako v roku 2013, vyhlásil minister. Príjmy vlani stúpli v porovnaní s predchádzajúcim rokom o 12 percent.

#coloseo #roma #it #italy #holiday #bestfriends #nofilter #sightseeing #antics

A photo posted by Piotr Chejniak (@fiodorowski) on

Coliseo romano #coliseo #colosseo #coliseum #cielo #sky #nubes #clouds #roma #rome #italia #italy

A photo posted by Francisco José Mateo (@fcojosemateo) on

Silné tempo rastu návštevnosti hlásili Koloseum, archeologické nálezisko v Pompejach a kráľovský barokový palác Caserta v južnom Taliansku, označovaný za talianske Versailles.

Lost in italian memories ??☺️❤

A photo posted by Sandra Maria ? (@sandramarelisa) on

A lovely place….I'll never forget this visit today ☀️?

A photo posted by Sandra Maria ? (@sandramarelisa) on

Juhotalianska provincia Kampánia s mestom Neapol obsadili s ôsmimi miliónmi návštevníkov múzeí druhú priečku po provincii Lazio s hlavným mestom Rím.

Ancient ruins #ruins #pompeii #sightseeing #travel

A photo posted by Fiona Jordan (@fiona_sheree) on

„Vďaka novej politike obnovy múzeí Taliani nanovo objavujú svoje múzeá,“ povedal minister. Konštatoval, že talianska populácia hojne využíva voľný nedeľňajší vstup do múzeí. Po rozpočtových škrtoch v posledných rokoch krízy vláda opäť posilňuje investície do oblasti kultúry, dodal.

V Taliansku je každú prvú nedeľu v mesiaci vstup do štátnych múzeí a galérií bezplatný pre všetky kategórie návštevníkov.

Zdroj: TASR