Mnohí mladí ľudia robia pri pohovore viaceré chyby, s ktorými znižujú svoju šancu na uplatnenie.Každý to pozná, chcete novú prácu a pred ňou musíte absolvovať viacero pohovorov. Aby ste však zvýšili svoje šance, musíte na ňom zabodovať. Viacerí ľudia tu ale robia chyby, vďaka ktorým nemusia pozíciu získať. Pripravili sme pre vás tipy, s ktorými môžete získať prácu. Ako zvládnuť pracovný pohovor ?

  1. Poznajte údaje – Je veľmi dôležité, aby ste na personalistu zapôsobili. Preto je dôležité, aby ste sa na pohovor poriadne pripravili. Ovládajte informácie napríklad o tom, kde a kedy ste pracovali. Nie je úplne vhodné, keď sa vás opýtajú, odkedy ste pracovali vo vybranej firme a vy budete iba tápať. Je podstatné, aby ste vedeli aj ďalšie informácie. Stále častejšie sa stáva, že sa vás budú pýtať otázky priamo o firme, kde chcete pracovať. Základné údaje, ako rok založenia spoločnosti alebo meno riaditeľa, je dobré poznať.

via GIPHY

  1. Pripravte sa – Mnohé otázky sa na pracovných pohovoroch opakujú. Môžete sa tak na ne pripraviť ešte skôr, ako nejakú otázku reálne dostanete. Vďaka tomu môžete získať výhodu oproti iným, keďže si odpoveď pripravíte ešte doma. Myslíte ale na to, že niektoré otázky sú pripravené špeciálne iba na to, aby si overili vaše schopnosti a rýchlosť logického uvažovania.

via GIPHY

  1. Nikto nie je odborník na všetko – Keď sa hlásite na vybranú pozíciu, je zrejmé, že neovládate všetko, čo firma požaduje. Pri pracovnom pohovore tak naznačte ochotu učiť sa, získavať nové poznatky a zvyšovať si kvalifikáciu. Okrem toho, že vám to môže zvýšiť šancu, firma vo vás môže vidieť perspektívnu osobu, s ktorou môže počítať aj do budúcnosti. Ukážte aj to, že patríte medzi flexibilné, poctivé, usilovné a lojálne typy ľudí.

via GIPHY

  1. Zaváži aj oblečenie – Vo všeobecnosti platí, že zamestnávatelia sú stále benevolentnejší pri outfite pri pracovnom pohovore. Verte ale tomu, že bude určite vhodnejšie, keď naň prídu dámy v kostýme a páni v obleku. Následne sa môžete s budúcim zamestnávateľom dohodnúť, ako sa do práce máte obliekať.

via GIPHY

  1. Vymenujte svoje silné stránky – Na pracovnom pohovore môžete zapôsobiť aj tým, že vymenujete svoje silné stránky a naopak aj to, na čom by ste ešte chceli zapracovať. Potencionálnemu zamestnávateľovi tak naznačíte, že ste férová osoba a nesnažíte sa iba ukazovať na svoje silné stránky, aj keď aj to môže na personalistu zapôsobiť.

via GIPHY