V Los Angeles zverejnili nominácie na 37. filmové anticeny Zlaté maliny, ktoré sa udeľujú najhorším snímkam a hercom v predvečer odovzdávania Oscarov. Tento rok sa tak stane 25. februára.Hneď niekoľko nominácii v kategóriách Zlatých malín za rok 2016 získala snímka 61-ročného nemeckého režiséra Rolanda Emmericha. Scifi trhák s názvom Deň nezávislosti: Nový útok získal nomináciu na Zlatú malinu v kategórii Najhorší film a najhoršie filmové pokračovanie roka. Ďalšie nominácie získal aj v kategóriách najhoršia réžia, scenár či herečka vo vedľajšej úlohe (Sela Ward).

Ešte horšie – s deviatimi nomináciami na Zlaté maliny – skončila komédia Bena Stillera Zoolander číslo dva. A film „Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti navrhla porota na „razzies“ v ôsmich kategóriách, vrátane nominácie Bena Afflecka v kategórii najhorší herec.

Zlaté maliny sa udeľujú od roku 1980. O držiteľoch ceny v podobe pozlátenej maliny v hodnote necelých päť dolárov rozhoduje on-line 900 členov výboru z USA a ďalších 21 štátov. Členom výboru sa môže stať každý, kto sa zaregistruje a zaplatí poplatok najmenej 40 dolárov. Drvivá väčšina ocenených si po Zlaté maliny nepríde osobne. Nájdu sa však aj výnimky, napríklad Sandra Bullock (2010, v tom istom roku dostala aj Oscara) či Halle Berry (2005).

Zdroj: TASR